Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2020, 10:52

Medieval Dynasty – autorzy łatają błędy i planują rozwój gry

Łódzkie studio Render Cube podziękowało za sukces gry Medieval Dynasty oraz przypomniano o planach rozwoju gry. Pierwsze aktualizacje już zostały udostępnione graczom.

Medieval Dynasty – autorzy łatają błędy i planują rozwój gry - ilustracja #1
Debiut Medieval Dynasty okazał się dużym sukcesem.

Tydzień temu w Steam Early Access zadebiutowała wczesna wersja Medieval Dynasty, czyli symulatora życia w realiach europejskiego średniowiecza, nad którym pracuje polskie studio Render Cube. Wczoraj autorzy podziękowali za ciepłe przyjęcie gry oraz przypomnieli plany rozwoju produkcji na najbliższe miesiące.

Twórcy nie zdradzili wyników sprzedaży. Pochwalili się tylko, że w ciągu trzech dni od premiery 1,5 tysiąca graczy wystawiło Medieval Dynasty oceny na Steamie i aż 90% z nich było pozytywnych. W chwili pisania tej wiadomości liczba not wzrosła do 3,2 tys., z czego 91% chwali produkcję Polaków.

Przy braku oficjalnych wyników sprzedaży musimy polegać na szacunkach płatnej wersji serwisu SteamSpy, według których Medieval Dynasty znalazło 175 tys. nabywców. Gra uzyskuje także bardzo dobre wyniki aktywności. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia bawiło się w nią ponad 16 tysięcy graczy jednocześnie.

Plany rozwoju Medieval Dynasty

Od momentu premiery gry autorzy wypuścili już zestaw małych aktualizacji (tzw. hotfixów), opatrzonych numerami 0.1.0.1, 0.1.0.2, 0.1.0.3,0.1.0.4., 0.1.0.5, 0.1.0.6, 0.1.0.7, 0.1.0.8 oraz 0.1.0.9, które koncentrują się na poprawkach różnorakich błędów i niedoróbek. Przypomniano również, jakich zmian możemy spodziewać się w ciągu najbliższych miesięcy.

Do końca tego roku Medieval Dynasty ma wzbogacić się o eventy, wyzwania oraz system rybołówstwa. Dodana zostanie także mechanika uprawy roli oraz jazdy na koniach. Z kolei w pierwszym kwartale 2021 r. do gry zawitają bandyci oraz możliwość produkcji naczyń i alkoholu oraz prowadzenia ksiąg rachunkowych. Możemy także spodziewać się dalszych poprawek błędów i ulepszeń balansu rozgrywki.

Przypomnijmy, że Medieval Dynasty dostępne jest wyłącznie na PC i oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Gra ma spędzić we wczesnym dostępie przynajmniej sześć miesięcy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Medieval Dynasty w Steam Early Access