Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 kwietnia 2012, 12:52

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXXIX - 1 kwietnia 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 25 marca dp 1 kwietnia 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.

.

.

EPIC STAND

Gra defensywna, w której jako mag musimy obronić twierdzę przed hordami potworów. W tym celu wykorzystujemy oczywiście szeroki wachlarz zaklęć.

.

BRISTLIES

Oparta na fizyce wirtualnego świata gra logiczna. Naszym zadaniem jest takie manipulowanie umieszczonymi na każdym poziomie przedmiotami, aby doprowadzić kulę do odpowiedniej skrzyni.

.

MAD MEN: THE GAME

Świetna parodia słynnego serialu telewizyjnego zrealizowana w konwencji 8-bitowej wariacji na temat gier paragrafowych pokroju popularnego w Polsce Dreszcza. Całość ma postać filmików na serwisie Youtube, które co pewien czas wymagają od nas podejmowanie decyzji, na podstawie których przenoszeni jesteśmy dla kolejnych filmików kontynuujących fabułę zgodnie z naszymi wyborami.

.

OMLETTE BORIS

Świetna platformówka z silnymi elementami logicznymi. Jako kurczak musimy tak manipulować poziomami, aby utworzyć odpowiednią trasę dla jajka, w które potem się przeistaczamy. Jajko jest bardzo delikatne, dlatego trzeba przygotować wszystko tak, aby się po drodze nie stłukło.

.

SNOWBALL

Świetny pinball, w którym za stół robi olbrzymi zimowy plac zabaw, pełen sekretów, bonusów i okazji do podbijania wyników punktowych.

.

HOT AIR 2

Kolejna perełka od mistrzów z Nitrome. Kontrolujemy niewielki wiatraczek i musimy go tak wykorzystać, aby przeprowadzić balon przez pełne kolców poziomy. Grafika, muzyka, projekty map i dopracowanie – wszystko na najwyższym poziomie, czyli to do czego nas przyzwyczaiło Nitrome.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej