Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2012, 13:35

autor: Hed

Skullgirls – znamy datę premiery niezależnej bijatyki

Potwierdzono datę premiery gry Skullgirls, bijatyki, w której wcielimy się w osiem pań uzbrojonych w potężne kombosy i ataki specjalne. Produkcja studia Reverge Labs pojawi się 11 kwietnia na Xbox LIVE i najprawdopodobniej w podobnym terminie na PSN.

Skullgirls – znamy datę premiery niezależnej bijatyki - ilustracja #1

Studio Reverge Labs zapowiedziało, że bijatyka Skullgirls zostanie wydana 11 kwietnia na Xboksie 360 (w cenie 1200 punktów Microsoftu), bo przeszła pomyślnie proces weryfikacji. Posiadacze konsoli PlayStation 3 być może będą musieli poczekać na grę nieco dłużej – jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinna ona jednak pojawić się w podobnym terminie (10 kwietnia na amerykańskim PlayStation Store i zapewne dzień później w Europie).

Data premiery produkcji została podana na popularnym wśród graczy i deweloperów forum NeoGAF, przez jednego z przedstawicieli studia Reverge Labs. Producent przeprosił przy okazji za wpadkę na stronie Xbox.com sprzed kilku dni, przez którą w sieci krążyły plotki o tym, że Skullgirls wyjdzie 4 kwietnia. Taki do niedawna był plan wydawniczy Microsoftu, ale jak widać uległ on zmianie. 11 kwietnia jest już terminem ostatecznym, więc fani bijatyk mogą szykować pieniądze.

Bijatyki są wiecznie żywe, co pokazuje chociażby premiera niedawnego Street Fighter x Tekken, którego miałem okazję recenzować. Skullgirls jest ciekawą przedstawicielką gatunku, bo tworzy ją niezależne studio wspierane przez weteranów ze sceny esportowej. Deweloper stawia na własne uniwersum i daje szansę paniom – w podstawowej grze wcielimy się bowiem w wojowniczki. Autorzy obiecują dokładny system walki (z rozbudowanym tagowaniem) oraz przyjemny tryb online.

  1. Oficjalna strona Skullgirls
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Skullgirls

Skullgirls