Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 stycznia 2012, 22:15

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXVIII -13 stycznia 2012 roku

Przed wami dwudziesty ósmy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje siedem dni - od 31 grudnia 2011 roku do 6 stycznia 2012 roku

Witajcie pierwszym w tym roku przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także te przeglądarkowych) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.

.

.

MIDAS

Zaskakująco wciągające połączenie platformówki z grą logiczną. Wcielamy się w tytułowego Midasa, czyli króla, którego dotyk zamienia wszystko w złoto. Tę niezwykłą umiejętność wykorzystujemy do przechodzenia kolejnych poziomów opierając się na tym, że złote bloki są cięższe niż czarne.

.

ABOBO'S BIG ADVENTURE

Zręcznościówka  w stylu retro. Całość jest jednym wielkim hołdem dla gier z konsoli NES (znanej u nas głównie z jej pirackiej kopi, czyli Pegasusa). Autorzy nie mieli jednak żądnych zachamowań i wszystko wręcz tonie w doskonałym humorze i premanentnej atmosferze szalestwa. Do tego co poziom zmienia się gatunek gry. Raz mamy do czynienia z chodzoną bijatyką, by chwilę później bawić się w platformówką lub klona Zeldy.

.

ZERO2

Atmosferyczna przygodówka w stylu Mysta z klasycznym interfejsem point-n-click i pierwszoosobową perspektywą.  Poza rozwiązywaniem całkiem pomyłowych zagadek sporą frajdę sprawia też odkrywanie sekretów fabuły.

.

NEVER ALONE HOTLINE

Prosta gra przygodowa, w której wcielamy się w operatorkę telefonicznej linii dla ludzi w pomocy. Rozgrywka sprowadza się głównie do prowadzenia dialogów. Dzwonią do nas przeróżni ludzie, od zboczeńców, przez osoby samotne, aż po samobójców. Pomimo swojej prostoty gra urzeka. Potrafi rozśmieszyć, ale też wywołać autentyczny lekki smutej. Całość można skończyć przy jednym posiedzeniu, ale bogactwo możliwych dialogów powoduje, że ma się ochotę przejść grę wielokrotnie.

.

LAST BREATH

Historia psa uwięzionego pomiędzy życiem i śmiercią, po tym jak goniąc za piłką wpadł pod samochód. W zaświatach goni go Cień, czyli mroczne odbicie jego samego, które pragnie jego śmierci. Całość jest platformówką, ze świetnie zaprojektowany rozegłymi poziomami, ale najmnocniejszą stroną tej produkcji jest wspaniała atmosfera.

.

THE WOK

Śliczna humorystyczna przygodówka. Jako członek niewielkiego plemienia musimy odzyskać skraczionego magicznego woka o  wielkiej mocy. Akcha toczy się we wspaniale przedstawionym świecie, pełnym uroczych dziwactw, ale też prawdziwego piękna. Poziom trudności zagadek nie jest wysoki więc każy powinien sobie poradzić.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej