Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 grudnia 2011, 12:04

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXII - 4 grudnia 2011 roku

Przed wami piętnasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 27 listopada do 4 grudnia 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuję wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

.

HYPER PRINCESS PITCH

Zakręcona zręcznościówka, w której wcielamy się w księżniczkę pałająca nienawiścią do Świąt Bożego Narodzenia. Dziewczyna postanawia przeszkodzić Świętemu Mikołajowi w produkcji prezentów dla dzieci. W tym celu musi przedrzeć się przez szereg pełnych sługusów Mecha Mikołaja sal. Na większości plansz panuje prawdziwe piekło i trzeba radzić sobie z dziesiątkami wrogów jednocześnie. Bardzo miodna gierka, a świąteczna oprawa tylko dodaje jej uroku.

.

GOBLIN

Klimatyczna przygodówka, w której musimy zmusić tytułowego goblina do zwrócenia kolorów, które ukradł ze świata. Ciekawe zagadki wzorowane na serii Samorost, atrakcyjna grafika i doskonałą atmosfera. Warto spróbować.

.

JOHNNY PLATFORM SAVES CHRISTMAS

Pecetowa wersja dopracowanej platformówki z Xboksa 360. W przeciwieństwie do wydania konsolowego edycja komputerowa jest dostępna za darmo. Jeśli lubicie platformówki, to jest to pozycja zdecydowania godna uwagi.

.

TELEGLITCH

Uroczo rozpikeslowana strzelanka. Całość sprawia wrażenie moda pierwszego Quake'a rozgrywanego z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Przeciwnicy są szybcy, a nasze broń bardzo mocna. Gra sprawia niesamowitą frajdę i mocno wciąga.

.

MOBY DICK 2

Przeglądarkowa gra akcji, w której sterujemy tytułowym wielkim białym wielorybem. Naszym zadaniem jest polowanie na ryby i ośmiornice, rozbijanie łodzi oraz statków i pożeranie ludzi.Wszystko to ukazane jest za pomocą ładnej kreskówkowej grafiki i wpadającej w ucho muzyki.

.

DUMMY NEVER FAILS 2

Oparta na zagadkach fizycznych gra logiczna, w której musimy tak wystrzelić przeznaczonego do testów zderzeniowych manekina , aby trafił w wyznaczoną tarczę. Smaczku całości dodaje możliwość manipulowania grawitacją.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej