Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 lipca 2012, 13:33

Darmowe Perełki - 8 lipca 2012 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 2 do 8 lipca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę Wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

 

SLENDER

Zacznijmy od gry Slender. To świetny horror FPP, w którym uciekamy przez las przed tytułowym potworem. Sęk tkwi w tym, że spojrzenie na niego dłużej niż 1 sekundę kończy się śmiercią. Gra zmienia się więc w zabawę w kotka i myszkę pomiędzy monstrum, a naszym wzrokiem. Całość jest niesamowicie klimatyczna i potrafi autentycznie przestraszyć. Podlinkowałem do wątku na serwisie Reddit, gdzie ludzie wrzucają własne mirrory pliku, gdyż te dane przez autorów dawno padły pod naporem rzesz chcących zagrać fanów interaktywnego horroru.

MODERN SHOOTER

Modern Shooter to intrygująca tekstowa przygodówka odtwarzająca grę FPS. Wszystkie komendy wpisujemy ręcznie, a jednocześnie każdy element rozgrywki pozostaje wierny współczesnym konwencjom pierwszoosobowych strzelanek. Mamy więc m.in. chowanie się za osłonami i wpisywanie komend regeneracji zdrowia.

STUPIDELLA

Natomiast Stupidella to bardzo zabawna przygodówka, w której musimy wynajdować sposoby rozwiązania każdego ekranu poprzez klikanie na odpowiednich przedmiotach. Gra opowiada zakręconą historię mocno zwariowanej oraz najczęściej półnagiej dziewczyny i robi to w uroczo humorystyczny sposób.

I SHALL REMAIN

Z kolei I Shall Remain oferuje szansę wymordowania hord zombiaków, co ukazane jest z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Całość jest bardzo ładna, miodna i ma doskonałą muzykę. W przyszłości projekt najprawdopodobniej stanie się komercyjny, ale na razie możecie dostać solidną dawkę rozrywki z darmową wersją alpha.

ICARUS

Osoby lubiące lekko surrealistyczne klimaty zainteresować powinnien Icarus. To eksploracyjna platformówką, w której musimy podróżować cały czas w górę. Ciekawe jest to, że do tego celu wykorzystujemy mechanizmy szybowania i lotu, co daje oryginalny rezultat. 

DROD

Przegląd zakończmy przeglądarkową wersję klasycznego DROD, czyli Deadly Rooms of Death. Zabawa polega na przemierzaniu kolejnych pomieszczeń w systemie turowym. Na drodze stoją nam pułapki, zagadki i potwory. Zaczyna się prosto, ale poziom komplikacji błyskawicznie rośnie wraz z wprowadzeniem przedmiotów. DROD to prawdziwy klasyk wśród gier niezależnych i jeśli jeszcze w niego nie graliście to jest to doskonała okazja, aby nadrobić zaległości.