Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 lipca 2012, 09:34

Darmowe Perełki - 29 lipca 2012 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 23 do 29 lipca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę Wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

DEADLY NEIGHBORS 2

Zaczynamy od Deadly Neighbors 2. To sympatyczna turowa gra bitewna, opowiadająca o starciach grup sąsiadów. Całość jest zabawna, brutalna i potrafi zapewnić sporo rozrywki.

ROBO QUEST

Natomiast Robo Quest to urocza przygodówka, w której musimy pomóc pewnemu małemu robotowi dostać się na impreze. Gra jest stosunkowo krótka. Na przejście jej wystarczy poświęcić kilkadziesiąt minut, ale czas ten zapełniony będzie ciekawymi zagadkami i humorystyczną fabułą.

THE BALOON QUEST

Z kolei The Baloon Quest to doskonale wykonana platformówką ze śliczną trójwymiarową grafiką. Wcielamy się w chłopca, który musi bezpiecznie dostarczyć własną siostrę do domu. Problem w tym, że jest ona przywiązana do balona, więc jej transport wymaga sporego wysiłku przy omijaniu przeszkód. Ta prosta mechanika daje ciekawe rezultaty, a zabawę wzbogaca dodatkowo pomysłowy sposób zaprojektowania poziomów.

MASK OF QI

Miłośników staroszkolnych platformówek 3D zainteresować powinno Mask of Qi. Całość przypomina produkcje pokroju Mark of Kri czy StarFox Adventures. Gra jest zatem trudna, zawiera rozbudowany tryb eksploracji, a podczas zabawy istotna rolę odgrywa walka. Na pecetach rzadko dostajemy tego typu produkcje, a ta nie tylko jest darmowa, ale również zaskakująco dobrze wykonana.

MYSTERY SHACK MYSTERY

Mystery Shack Mystery to piękna przygodówka z ręcznie rysowaną grafiką, której jakość wykonania nie odstaje od najlepszych współczesnych produkcji komercyjnych. Nic jednak dziwnego – całość powstała jako interaktywna reklama nowego serialu animowanego Disneya zatytułowanego Gravity Falls. Wcielamy się w małego chłopca, który przez przypadek zostaje zamknięty z siostrą na strychu i musi znaleźć sposób na ucieczkę.

A STORY ABOUT MY UNCLE

Na koniec przeglądu zostawiłem najbardziej ambitną pozycję, czyli A Story About My Uncle. To pierwszoosobowa produkcja łącząca elementy akcji, platformówki oraz gry logicznej, która powstała w oparciu o silnik Unreal 3.0. Podstawowe mechanizmy zabawy opierają się na pomysłowym wykorzystywaniu wystrzeliwanej linki z hakiem, którą potem używamy do przeciągania postaci po otoczeniu. Do dyspozycji graczy oddano też szereg różnorodnych technik skoków. Wszystko to oprawiono śliczną oprawą graficzną przywodzącą na myśl poziomy Xen z pierwszego Half-Life.