Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 czerwca 2012, 09:00

Darmowe Perełki - 24 czerwca 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 18 do 24 czerwca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

WIDELANDS

To wydanie przeglądu zacznijmy od Widelands. Ta darmowa strategia ekonomiczna to nic innego jak duchowy spadkobierca kultowego The Settlers II. Autor wziął pomysły studia Blue Byte i rozbudował je o kilka własnych. Całość wciąż znajduje sie na wczesnym etapie produkcji, ale już potrafi dostarczyć masy zabawy, zwłaszcza w trybie multiplayer.

BLACK SECT

Natomiast Black Sect to remake udanej przygodówki, wydanej w 1993 roku na komputery PC, Amiga i Atari ST. Musimy odkryć, kto zabił naszego dziadka i ukradł strzeżoną przez niego księgę czarów. Autor zachował większość oprawy graficznej pierwowzoru, ale unowocześnił interfejs oraz mechanizmy rozgrywki, więc nie giniemy już co pięć minut, można zapisać stan gry ile razy zechcemy i nie ma już ślepych zaułków, które wymuszałyby rozpoczęcie gry od początku.

CLOUDBASE PRIME

Z kolei Cloudbase Prime to światna gra logiczna rozgrywana z perspektywy pierwszej osoby. Zagadki rozwiązujemy tu przed manipulowanie kształtem terenu. Poza terramorfingiem nie brakuje też delikatnych elementów platformówkowych, w których musimy wystrzeliwać naszą postać niczym z katapulty. Wszystko to doprawione zostało solidną dawką humoru.

ZOMBIES AT THE GATES

Zombies at the Gates to gra defensywna, w której musimy odpierać ataki hord zombiaków. Nie jest to łatwe, gdyż jednocześnie trzeba zbierać surowce i złoto potrzebne do budowy statku powietrznego, który umożliwi nam ucieczkę z tego miejsca. Dodatkową atrakcją jest śliczna kreskówkowa oprawa graficzna.

WAGES OF DARKNESS

Wages of Darkness to przygodówka, w której wcielamy się w dziewczynę próbującą uciec z bazy wojskowej zanim ulegnie ona samozniszczeniu. Gra posiada świetną mroczna atmosferę i ciekawe zagadki, ale najlepszym jej elementem jest fakt, że bohaterka nie może do końca wierzyć własnym zmysłom, co znajduje przełożenie na mechanikę rozgrywki.

VICINITY 

Dzisiejszy przegląd zakończymy kolejną pierwszoosobową grą logiczną w postaci Vicinity: Warp Reality. Autorzy przygotowali pomysłową i dającą masę frajdy mechanikę zabawy. Korzystamy z dwóch urządzeń, pierwsze pozwala na przyciąganie i odpychanie obiektów, natomiast drugie umożliwia zapisywanie naszych ruchów, a następnie odtwarzenie ich w dowolnym miejscu. Dzięki temu twórcy byli w stanie opracować świetne zagadki, które potrafią stanowić prawdziwe wyzwanie.