Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 maja 2012, 12:00

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki - 20 maja 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 13 do 20 maja 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.

.

KYOTO

Kyoto to nietypowa produkcja, w której cała zabawa sprowadza się do cierpliwego odkrywania jak wszystko działa. Brzmi prosto, ale zostało to opatrzona przepiękną grafiką i muzyką. Głównym celem autorów było zrelaksowanie gracza i udało się to wspaniale osiągnąć.

.

McPIXEL

McPixel to z kolei kompletnie zakręcona, ale niesamowicie zabawna przygodówka. Gracz przerzucany jest z jednego zwariowanego ekranu na kolejny i w każdym z nich ma jedynie 20 sekund na rozwiązanie zagadki, zanim cała lokacja eksploduje.

.

SUPER STRICT FARMER

Natomiast Super Strict Farmer oferuje ciekawe podejście do tematyki strategii ekonomicznej. Wcielamy się w rolnika i mamy dwanaście rund na uzbieranie jak największej ilości punktów. W tym celu musimy m.in. zbierać surowce, hodować zwierzęta, zarządzać pracownikami i wznosić budowle. Mechanika zabawy jest prosta, ale gra niedorzecznie wręcz wciąga, zwłaszcza, że prócz trybu solo dostępny jest też multiplayer. Mam nadzieję, że autor rozwinie tę małą perełkę w coś większego.

.

PALADOG

Paladog to przeglądarkowa gra defensywna, którą pierwotnie wydano na iPada. Zabawa polega na odpieraniu ataków fal wroga. Główny bohater poza walką potrafi przyzywać sojusznicze jednostki. Za zabijanie potworów nagradzani jesteśmy złotem, które wydajemy na rozwój armii i umiejętności naszej postaci. Nie ma tu za wiele oryginalnych pomysłów ,ale gra nadrabia to świetnym wykonaniem. Do pokonania jest masa poziomów, a rozgrywkę umila śliczna kreskówkowa grafika.

.

HOUSEFLY

Housefly powinno z kolei przypaść do gustu graczom szukującym oryginalnych pomysłów. Tej grze wcielamy się w muchę i naszym zadaniem jest wydostanie się z zamkniętego pokoju.

.

FALLEN CITY

Tę edycję przeglądu zakończymy grą Fallen City. To edukacyjna gra strategiczna, w której naszym zadaniem jest ratowanie dzielnic miast. Każda z lokacji z jakiegoś powodu popadła w ruinę i do nas należy odkrycie które budynki są potrzebne do rewitalizacji dzielnicy, a następnie ich odrestaurowanie. Gra powstała na zlecenie kanału telewizyjnego E4 i wpompowane w nią pieniądze są widoczne na pierwszy rzut oka. Całość mą świetną oprawę audio-wizualna i oferuje dopracowane misje, które potrafią wciągnąć na długi czas.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej