Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 czerwca 2012, 09:47

Darmowe Perełki - 10 czerwca 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 4 do 10 czerwca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

LINUX TYCOON

Przegląd zaczynamy od Linux Tycoon. Nazwa gry tłumaczy prawie wszystko. Jest to więc zabawna strategia, w której zarządzamy zespołem zajmującym się wydawaniem nowej dystrybucji systemu operacyjnego Linux. Musimy wyznaczać ludzi do programowania konkretnych elementów kody, czy naprawiania błędów. Jednocześnie trzeba też dbać o niewielki rozmiar systemu oraz budżet.

HEROIC SEX COMMANDO

Natomiast Heroic Sex Commando to zwariowana gra logiczno-zręcznościowa przypominająca odrobinę konsolową serię Pikmin. Kierujemy saksofonistą, do którego dołączają się wszyscy napotkani mężczyźni. Zabawa polega na takim manipulowaniu formacją całej grupy i ich ruchami, aby bezpiecznie przedostać się na drugą stronę poziomu. Nie jest to łatwe, gdyż na mapach jest pełno dziur, wąskich kładek oraz innych przeszkód. Historia powstania gry też jest zabawna. Jej autor chce pracować w znanym z serii Civilization studiu Firaxis. Po zaakceptowaniu jego CV i udanej rozmowie telefonicznej szefostwo firmy postanowiło sprawdzić umiejętności twórcy. W tym celu kazali mu w tydzień stworzyć grę opartą na wygenerowanym przez stronę http://videogamena.me losowym tytule. Padło na Heroic Sex Commando. Produkcja jest świeża i zabawna, więc chłopak posadę w Firaxis ma jak w banku.

A MOTHER'S INFERNO

Z kolei A Mother's Inferno to psychodeliczny horror FPP. Wcielamy się kobietę podróżującą pociągiem z własnym dzieckiem. Nagle chłopiec zostaje porwany, a cały pociąg przenosi się do piekielnego wymiaru. Naszym zadaniem jest odzyskanie syna i wydostanie się z tego przeklętego miejsca. Gra łączy eksplorację, z prostymi zagadkami i ciekawym system walki. Całość na niesamowitą niepokojącą atmosferę i na długo zostaje w pamięci. Prawdziwa perełka. Mała uwaga: pobierzcie plik instalacyjny. Wesja przeglądarkowa ma paskudnego buga, który w pewnym momencie uniemożliwia dalsze kontynuowanie zabawy

STICK FIGURE BADMINTON 2

Stick Figure Badminton 2 to kolejna gra, której tytuł wyjaśnia wszystko. Kierujemy złożonym z kilku kresek ludzikiem rozgrywającym mecze badmintona. Gra jest prosta, ale jednocześnie bardzo grywalna, zwłaszcza w trybie dla dwóch graczy.

NUTTY MANIA

Nutty Mania to sympatyczna i bardzo relaksująca gra logiczna. Kierujemy mamutem, który za pomocą trąby wystrzeliwuje wiewiórki niczym kule armatnie. Naszym zadaniem jest takie celowanie i dobieranie siły wystrzału, aby wiewiórki trafiły we wszystkie umieszczone na każdym poziomie orzechy.

PSYCHOUT

Dzisiejszy przegląd zakończymy grą Psychout. Jest to świetnie wykonana platformówka oparta na ciekawym pomyśle. Wcielamy się tutaj w skrępowanego kaftanem bezpieczeństwa pacjenta zakładu psychiatrycznego. Na każdym poziomie naszym zadaniem jest zdobycie klucza i dotarcie do wyjścia. Szkopuł w tym, że światem gry rządzi umysł głównego bohatera, a ten jest obłąkany. Zasady fizyki i logiki szybko więc przestają działać. Musimy więc odkrywać jak działa rzeczywistość w każdym pomieszczeniu, a następnie wykorzystać tę wiedzę do pokonania poziomu.