Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2020, 12:40

autor: AlexB

Darmowe demo parodii Metal Gear wygląda intrygująco

Powstaje UnMetal – dwuwymiarowa skradanka przygotowywana przez twórcę Unepic i jego współpracowników, będąca parodią cyklu Metal Gear. Demo produkcji jest już dostępne do ściągnięcia za darmo. Pełna wersja zadebiutuje na Steamie 2 października.

Seria Metal Gear, której ojcem jest legendarny Hideo Kojima, dla wielu stanowi jeden z symboli branży elektronicznej rozrywki. Należące do niej gry, jak przystało tak popularne pozycje, doczekały się licznych hołdów oraz parodii. Najnowszą produkcję należącą do tej drugiej grupy przygotowuje zespół z Francisco Téllezem de Menesesem (czyli twórcą popularnego swego czasu Unepic) na czele. Nosi ona tytuł UnMetal i będzie dwuwymiarową grą akcji kładącą silny nacisk na skradanie. Poniżej możecie obejrzeć jej zwiastun.

Akcja UnMetal rozpocznie się w 1972 roku. W trakcie zabawy będziemy mieli okazję wcielić się w Jesse’ego Foxa, doskonale wyszkolonego żołnierza, którego oddział komandosów aresztuje za zbrodnię, której nie popełnił, i umieszcza w pilnie strzeżonej placówce. Nasze zadanie jest bardzo proste – uciec, nie dać się zabić i przy okazji powstrzymać atak na NATO.

Darmowe demo parodii Metal Gear wygląda intrygująco - ilustracja #1
W UnMetal nie zabraknie pojedynków z bossami.

Oglądając powyższy zwiastun i patrząc na screeny dostępne między innymi tutaj fani cyklu Metal Gear powinni poczuć się jak w domu. Całość wygląda bowiem bardzo podobnie jak dwie pierwsze odsłony cyklu o przygodach Solid Snake'a i Big Bossa – Metal Gear z 1987 roku oraz Metal Gear 2: Solid Snake z 1990 roku. Możemy się zatem spodziewać, że w produkcji ekipy Menesesem znajdziemy licznych przeciwników do ominięcia bądź ogłuszenia, mnóstwo broni, gadżetów i przedmiotów do zdobycia, które pomogą w przedzieraniu się przez bazę wroga, barwne postacie oraz efektowne pojedynki z bossami. Wszystko to podane z odpowiednią dawką humoru.

Darmowe demo parodii Metal Gear wygląda intrygująco - ilustracja #2
Miłośnicy pierwszych odsłon cyklu Metal Gear powinni poczuć się w UnMetal jak w domu.

Jeśli wciąż nie jesteście do końca przekonani, czy warto zainteresować się UnMetal, to możecie sprawdzić tytuł osobiście dzięki jego wersji próbnej. Zawiera ona pierwszy z dziesięciu poziomów, które znajdą się w pełnej grze. Demo ściągniecie z tej strony bądź z platformy Steam.

UnMetal zadebiutuje 2 października tego roku wyłącznie na Steam. W późniejszym terminie tytuł ma pojawić się również na GOG.com. W planach są także wydania tytułu na PlayStation 4, PlayStation Vita, Xboksa One oraz Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona UnMetal
  2. UnMetal na platformie Steam