Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Metal Gear 2: Solid Snake (Wii)
OkładkaMetal Gear 2: Solid Snake (Wii)

Metal Gear 2: Solid Snake Wii

Reedycja drugiej części kultowej serii gier akcji Metal Gear, która ukazała się pierwotnie w 1990 roku na komputerach MSX.

Akcji | science fiction | skradanki | zimna wojna | 2D | top-down | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Gear 2: Solid Snake Premiera Wii

20marca2010

producent: Konami wydawca: Konami

japońskajapońska

Reedycja drugiej odsłony kultowej serii gier akcji Metal Gear firmy Konami, zapoczątkowanej w 1987 roku na komputerach MSX i kontynuowanej obecnie pod marką Metal Gear Solid. Gra Metal Gear 2: Solid Snake ukazała się pierwotnie w 1990 roku – wyłącznie w Japonii i wyłącznie na wspomnianym sprzęcie MSX. Po kilkunastu latach produkcja doczekała się jednak także adaptacji mobilnej oraz wydania na konsolę Wii (w ramach usługi Virtual Console). Gra weszła też w skład rozszerzonej edycji Metal Gear Solid 3: Subsistence, która ukazała się pierwotnie na konsoli PlayStation 2, a następnie jako część pakietu Metal Gear Solid: HD Collection na PlayStation 3, PlayStation Vita oraz Xboksie 360.

Akcja gry rozgrywa się w roku 1999, kiedy zapasy ropy zaczynają się wyczerpywać, a świat staje w obliczu globalnego kryzysu paliwowego. Kiedy genialny czeski biolog odkrywa mikroorganizm, przetwarzający ropę naftową w pełnowartościowe paliwo, pojawia się nadzieja na zażegnanie kryzysu. Dr Kio Marv zostaje jednak uprowadzony w tajemniczych okolicznościach, a odpowiedzialność za całą sprawę przejmuje azjatycki reżim o nazwie Zanzibar Land, który dzięki odkryciu czeskiego naukowca i dostępowi do broni nuklearnej pragnie zdobyć władzę nad światem. Ostatnią nadzieją ludzkości okazuje się być Solid Snake – człowiek, który w pojedynkę rozwiązał już problem podobnej rangi w pierwszej części serii Metal Gear.

Metal Gear 2: Solid Snake to z pozoru kolejna prosta strzelanina, ukazana w klasycznym widoku z góry. Podobnie jak wydany trzy lata wcześniej pierwowzór, gra kładzie jednak szczególny nacisk nie na szybką i dynamiczną akcję, ale rozsądne i przemyślane działanie z ukrycia, które okazuje się jedyną drogą do rozwiązania problemu. Głównym zadaniem gracza jest więc infiltracja bazy wroga w taki sposób, aby uniknąć wykrycia przez patrolujących ją strażników, kamery monitoringu czy niezwykle czułe sensory ruchu.

W porównaniu z pierwszą odsłoną serii, strażnicy widzą teraz nie tylko w linii prostej, ale także pod kątem 45 stopni i potrafią niespodziewanie obracać głowę, reagując na nieopatrznie wywołane przez gracza odgłosy. Na szczęście, wydatnemu poszerzeniu uległy też możliwości oraz liczba gadżetów, wykorzystywanych przez Snake’a, który może teraz kucać i czołgać się niemal bezgłośnie, unieszkodliwiać miny i ukrywać się np. pod biurkami czy w kanałach wentylacyjnych. Zwiększeniu uległy także możliwości interakcji z napotkanymi postaciami niezależnymi, a obszar działania bohatera stał się znacznie bardziej urozmaicony i wypełniony większą ilością zagadek, wymagających wysilenia szarych komórek.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Metal Gear 2: Solid Snake: Odpowiednia dla każdego wieku.