Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 czerwca 2012, 00:05

autor: Maciej "Maciej Jałowiec" Jałowiec

Darmowa strategia Wargame 1942 w dziale Multigier

W dziale Multigier pojawiła się w tym tygodniu nowa pozycja zatytułowana Wargame 1942. Jest to reprezentant darmowych gier strategicznych, funkcjonujący w przeglądarce i – jak sama nazwa wskazuje – dotyczący tematyki II Wojny Światowej.

Darmowa strategia Wargame 1942 w dziale Multigier - ilustracja #1
W SKRÓCIE:
  • darmowa gra strategiczna działająca w przeglądarce;
  • tematyka II Wojny Światowej;
  • produkcja w całości po polsku.

Wargame 1942 jest produkcją firmy Looki, odpowiedzialnej za skoncentrowaną na współczesnych działaniach wojennych Desert Operations. Podobieństwo między obiema produkcjami jest uderzające. Schemat rozgrywki opiera się wnoszeniu własnej bazy i infrastruktury ją wspomagającej. Mając do dyspozycji wszelkie niezbędne zasoby, dążymy do szkolenia żołnierzy i produkcji uzbrojenia. Z pomocą własnej zorganizowanej armii stajemy do walki z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję lub innych graczy biorących udział w zabawie.

Ze względu na silną konkurencję w grze, prowadzenie podbojów w pojedynkę jest niezwykle trudne. W celu rozszerzania swoich wpływów i zdobywania kolejnych źródeł surowców, niezbędne jest zawieranie sojuszów z innymi graczami, którzy w dramatycznych chwilach będą w stanie wesprzeć nas swoimi siłami.

Aby samodzielnie przetestować Wargame 1942 w akcji, zapraszamy do działu Darmowych Gier na gry-online.pl.