Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 30 lipca 2021, 14:07

Dark Souls 2 - nowa wersja SOTFS Ascended Mod RPG

Ukazała się nowa wersja (11.5) projektu SOTFS Ascended Mod RPG, czyli jednej z najlepszych modyfikacji do Dark Souls II: Scholar of the First Sin. Projekt zmienia kampanię oraz wzmacnia elementy RPG.

Fani studia FromSoftware z niecierpliwością wypatrują premiery Elden Ring, ale na PC wielu miłośników twórczości tego zespołu z pasją rozwija starsze dzieła Japończyków. Wymaga to dużo zaparcia, gdyż te produkcje nie były tworzone z myślą o modyfikacjach. Mimo to nie brakuje ciekawych projektów tego typu. Nowej wersji doczekał się właśnie jeden z najpopularniejszych modów, czyli SOTFS Ascended Mod RPG do Dark Souls II: Scholar of the First Sin. Aktualizacja opatrzona została numerem 11.5 i przynosi m.in. poprawki błędów oraz ulepszone starcia z bossami.

Seria słynie z wysokiego poziomu trudności, ale osoby, które grają w te gry od lat potrzebują większych wyzwań. To właśnie zapewnia SOTFS Ascended Mod RPG, ale to jedynie cześć zmian oferowanych przez ten projekt. Modyfikacja zmienia kampanię, tak aby zapewniała świeże wrażenia. Dodano nowych wrogów, a we wszystkich lokacjach przerobiono każde starcie – nieprzyjaciele są teraz w innych miejscach, w innych konfiguracjach i rodzajach.

Mod solidnie wzmacnia również znaczenie elementów RPG. Właściwe wykorzystywanie systemu pancerzy i przedmiotów jest teraz absolutnie kluczowe, a gracz musi starannie rozwijać swoją postać. Możemy zapomnieć o przejściu gry z bohaterem w samej bieliźnie, co jest wykonalne w podstawowej wersji Dark Souls II: Scholar of the First Sin.

SOTFS Ascended Mod RPG oferuje na tyle dużo zmian, że nawet weterani mogą liczyć na świeże doznania. Dodatkową zaletą jest to, że modyfikacja działa nie tylko w trybie singleplayer, ale również w co-opie.

Warto na koniec wspomnieć, że autor projektu – VanBuinen – równolegle rozwija analogiczne projekty do Dark Souls: Prepare to Die Edition, Dark Souls: Remastered oraz Dark Souls III.

  1. Oficjalna strona moda
  2. Dark Souls II: Scholar of the First Sin - SOTFS Ascended Mod RPG - pobierz mod z naszego mirrora