Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 września 2018, 11:14

autor: Czarny Wilk

Dan Stevens kontra sekta fanatyków w filmie Apostle od Netfliksa

Na miesiąc przed datą premiery możemy zobaczyć pierwsze zdjęcie z filmu Garetha Evansa, którego fabuła budzi silne skojarzenia z opowieścią, jaką mogliśmy poznać w grze Far Cry 5.

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z nowego filmu Netfliksa Apostle, w którym grany przez Dana Stevensa (Piękna i bestia, Legion) bohater zmierzy się z niebezpieczną sektą fanatyków religijnych, tworzących zamkniętą społeczność na odciętej od świata zewnętrznego wyspie.

Fabuła produkcji budzi silne skojarzenia z Far Cry’em 5. - Dan Stevens kontra sekta fanatyków w filmie Apostle od Netfliksa - wiadomość - 2018-09-05
Fabuła produkcji budzi silne skojarzenia z Far Cry’em 5.

Wspomniana grafika pochodzi z magazynu Empire i pojawiła się w sieci w serwisie Reddit – możecie ją zobaczyć poniżej, razem z plakatem filmu. Oficjalny opis fabuły obrazu brzmi następująco:

Londyn, rok 1905. Syn marnotrawny Thomas Richardson powraca do domu, gdzie dowiaduje się, że jego siostra jest przetrzymywana dla okupu przez kult religijny. Gotowy odbić ją za wszelką cenę, Thomas wyrusza na idylliczną wyspę, na której sekta żyje pod przywództwem charyzmatycznego Proroka Malcolma (Michael Sheen). Podczas infiltracji społeczności bohater przekonuje się, że korupcja zewnętrznego świata, którą członkowie sekty rzekomo odrzucili, w rzeczywistości przeżarła również ich szeregi. Odkrywa on również sekret znacznie bardziej złowieszczy, niż mógł się spodziewać. Apostle to wstrząsająca baśń okultystyczna, w której jedyną rzeczą bardziej przerażająca od szaleństwa jest stojąca za nią ponura rzeczywistość.

Produkcja została wyreżyserowana przez Garetha Evansa (Raid) i zadebiutuje na Netfliksie 12 października 2018 roku.

Dan Stevens kontra sekta fanatyków w filmie Apostle od Netfliksa - ilustracja #2
Dan Stevens kontra sekta fanatyków w filmie Apostle od Netfliksa - ilustracja #3
filmy i serialefilmy Gareth Evans Netflix Dan Stevens