Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2013, 17:31

autor: moir

Czym jest tajemniczy projekt Blizzarda?

Podczas kwartalnej konferencji firma Activision ogłosiła oficjalnie, że w ciągu bieżącego roku wyda dwie gry ze studia Blizzard Entertainment. Jedną z nich będzie najnowszy dodatek do popularnej strategii StarCraft II - Heart of the Swarm, natomiast drugi tytuł pozostaje owiany tajemnicą.

Tajemniczy tytuł Blizzarda wywołał falę spekulacji. - Czym jest tajemniczy projekt Blizzarda? - wiadomość - 2013-02-08
Tajemniczy tytuł Blizzarda wywołał falę spekulacji.

Efekty współpracy pomiędzy firmami Blizzard i Activision prezentują się w ostatnim czasie nadzwyczaj dobrze. Z opublikowanego przez przedsiębiorstwa raportu finansowego wynika, że niezwykle popularne Diablo III sprzedało się w rekordowej liczbie 12 milionów egzemplarzy, zaś znany wszystkim World of Warcraft posiada obecnie, pomimo lekkich spadków, 9,6 miliona aktywnych subskrypcji. Ponadto, podczas zorganizowanej niedawno konferencji zamykającej czwarty kwartał, ogłoszono, że Activision wyda w ciągu bieżącego roku jeszcze dwa tytuły ze stajni Blizzarda.

Jedną z dwóch zapowiedzianych produkcji jest niewątpliwie najnowsza odsłona StarCraft II, dodatek zatytułowany Heart of the Swarm. Premiera rozszerzenia, którego fabuła obraca się głownie wokół dawnej Królowej Ostrzy – Sary Kerrigan, zapowiedziana jest na 12 marca 2012 roku. Tajemnicą pozostaje natomiast drugi wspomniany tytuł. Wiemy na pewno, że Blizzard pracuje obecnie nad nowa grą MOBA Blizzard All-Stars, lecz mało prawdopodobne jest byśmy ujrzeli ją jeszcze w tym roku. Podobnie wygląda sprawa z Titan, osławionym MMO, mającym w przyszłości (przynamniej w założeniu) zostać następcą wspomnianego World of Warcraft. Część osób uważa, że będzie to ostatnia odsłona trylogii sztandarowej strategii firmy – StarCraft II: Legacy of the Void, jednak wydawanie jej tak szybko po Heart of the Swarm nie wydaje się zbyt logicznym posunięciem. Najprawdopodobniej, ów tajemniczy projekt okaże się być dodatkiem do jednego ze wspomnianych aktualnych hitów firmy – World of Warcraft lub Diablo III.

Nie ukazało się jeszcze żadne oficjalne oświadczenie w tej sprawie, póki co możemy jedynie spekulować jaką jeszcze grą zdecyduje się uraczyć nas Blizzard w tym roku.

Activision Blizzard to amerykański holding, w którego skład wchodzą firmy Activision oraz Blizzard Entertainment. Spółka powstała w wyniku fuzji ogłoszonej 2 grudnia 2007 roku, której wartość opiewała na 18,9 miliarda dolarów (58,78 miliarda złotych). Specjaliści uważają, że to największy i najbardziej dochodowy wydawca gier komputerowych na świecie, dodatkowo posiadający wiodące pozycje rynkowe we wszystkich kategoriach branży. Jest drugą firmą na rynku pod względem wielkości dochodów (pierwsze miejsce zajmuje Nintendo). Pomimo połączenia, Activision i Blizzard Entertainment w dalszym ciągu istnieją jako odrębne podmioty gospodarcze.