filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 stycznia 2018, 12:39

Czwarty sezon serialu Rick and Morty dopiero pod koniec 2019 roku?

Złe wieści dla fanów coraz popularniejszego serialu animowanego dla dorosłych Rick i Morty - jeden ze scenarzystów zdradził, że czwartej serii sitcomu nie ma co się spodziewać wcześniej niż w przyszłym roku.

Fani serialu animowanego dla dorosłych Rick i Morty musieli nauczyć się cierpliwości, czekając prawie po dwa lata na kolejne sezony popularnej produkcji. Wygląda na to, że treningi te nie pójdą na marne – scenarzysta serii Ryan Ridley w wywiadzie udzielonym The Detroit Cast powiedział, że czwartej serii raczej nie ma co się spodziewać wcześniej, niż pod koniec 2019 roku.

Produkcja z każdym sezonem robi kolejny krok w kierunku stania się następną kultową animacja dla dorosłych. - Czwarty sezon Rick and Morty dopiero pod koniec 2019 roku? - wiadomość - 2018-01-05
Produkcja z każdym sezonem robi kolejny krok w kierunku stania się następną kultową animacja dla dorosłych.

Ryan Ridley pracuje nad Rickiem i Mortym od pierwszego sezonu, mając w sumie na swoim koncie scenariusze do dziesięciu odcinków produkcji. O dacie premiery czwartej serii wypowiedział się w następujący sposób:

Skończyliśmy pisać sezon 3 w listopadzie 2016 roku i oto jesteśmy 11 miesięcy później. Do tego wiem, ile zajmuje napisanie, a co dopiero wykonanie animacji do serialu. Dlatego zdziwiłbym się, gdyby sezon czwarty został wyemitowany wcześniej niż w 2019 roku – i to pod koniec 2019 roku.

Pewnym pocieszeniem może być fakt, że jeden z twórców produkcji, Dan Harmon, chciałby zwiększyć liczbę odcinków wchodzących w skład najnowszej serii i zamiast standardowych dziesięciu lub jedenastu, przygotować kilkanaście epizodów:

Lubię myśleć, że nauczyłem się na błędach popełnionych przy sezonie 3 i teraz możemy zrobić 14 odcinków, ale mogłoby się to skończyć zarzutami, że „Jesteś tym gościem, który mówił, że damy radę zrobić 14 odcinków, ale okazało się, że nie masz racji, więc już cię nie słuchamy”. Dlatego zamierzam podejść do tego w zdrowy sposób, zrobić pierwsze 10 odcinków sezonu 4 i udowodnić nam, ekipie, stacji, że jest to tak proste, że możemy zrobić dodatkowe epizody.

Rick i Morty to produkcja opowiadająca o przygodach tytułowego duetu, w skład którego wchodzą szalony naukowiec Rick Sanchez i jego nerwowy wnuk Morty Smith. Razem dzielą czas między codziennym życiem i podróżami między wymiarami. W Polsce produkcję możemy oglądać na stacji Comedy Central oraz w usłudze VOD Netflix.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej