futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2018, 12:45

autor: Adrian Werner

Mad Catz – marka akcesoriów dla graczy wraca na rynek

Popularna marka akcesoriów dla graczy Mad Catz powraca na rynek. Pracownicy fabryki składającej sprzęt tej firmy wykupili jej aktywa i zapowiedzieli serię nowych produktów, kontynuujących tradycje wcześniejszych modeli.

W ofercie firmy znajdą się m.in. nowe modele popularnej linii myszek R.A.T. - Mad Catz – marka akcesoriów dla graczy wraca na rynek - wiadomość - 2018-01-05
W ofercie firmy znajdą się m.in. nowe modele popularnej linii myszek R.A.T.

W zeszłym roku, po 28 latach na rynku, upadłość ogłosiła specjalizująca się w akcesoriach dla graczy firma Mad Catz. Okazuje się, że nie był to koniec tej marki. Właśnie została ona wskrzeszona przez nowe przedsiębiorstwo, założone przez ludzi, którzy wcześniej pracowali w fabryce przy składaniu produktów opatrzonych tym logiem.

Pełne ujawnienie nowej linii akcesoriów zaplanowano na targi Consumer Electronics Show, które odbędą się w dniach 9-12 stycznia tego roku. Już teraz jednak ujawniono, że w ofercie firmy znajdą się myszki R.A.T., klawiatury S.T.R.I.K.E., słuchawki F.R.E.Q. i ES Pro+ oraz podkładki pod myszkę G.L.I.D.E. Fani marki zapewne zauważą brak wśród tych produktów kontrolera do bijatyk FightStick, ale wspomniano o nim w notce prasowej, więc pojawienie się nowego modelu wydaje się tylko kwestią czasu.

Przypomnijmy, że Mad Catz zostało założone w 1989 roku. Przez prawie trzy dekady marka doskonale radziła sobie na rynku i zatopiła ją dopiero porażka Rock Band 4. Firma zainwestowała spore środki w produkcję akcesoriów do tej gry i była jej współwydawcą. Projekt okazał się jednak wielką klapą i większość plastikowych gitar oraz innych kontrolerów zalegała potem w magazynach, zbierając kurz.

Markę uratowali pracownicy chińskiej fabryki Mad Catz. Utworzyli oni własny holding i przejęli aktywa upadłej firmy. Dzięki temu dostaniemy akcesoria, które autentycznie kontynuują tradycje wcześniejszych produktów i oferują praktycznie identyczne rozwiązania, wzbogacone o dodatkowe ulepszenia. Nie mamy więc tutaj do czynienia z dosyć częstą sytuacją, gdy ktoś za bezcen kupuje popularną markę, tylko po to, aby jej logiem opatrzyć potem zupełnie inny sprzęt.

  1. Oficjalna strona Mad Catz

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej