Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 sierpnia 2019, 08:25

autor: Serek

Czarna Pantera 2 z datą premiery

Podczas D23 Expo ogłoszono datę premiery kontynuacji przygód Czarnej Pantery. Niestety, zanim film trafi do kin, upłynie naprawdę sporo czasu. Miejmy jednak nadzieję, że warto będzie czekać i produkcja powtórzy sukces pierwszej części.

Czarna Pantera 2 z datą premiery - ilustracja #1

Podczas D23 Expo przedstawiono zatrzęsienie nowych tytułów ze stajni Disneya. Prócz zapowiedzi pierwszego aktorskiego serialu w świecie Gwiezdnych wojen, a także powrotu Ewana McGregora w roli Obi-Wana, znalazło się również miejsce dla fanów superbohaterów. Na konwencie potwierdzono wiele produkcji, które trafią na platformę streamingową Disney+. Na szczęście, dla osób, które czekały na informacje o dużych hitach kinowych, również znalazło się coś dobrego.

Mianowicie ogłoszono datę premiery kontynuacji Czarnej Pantery. Film trafi na ekrany 6 maja 2022 roku. Taką informację podał reżyser widowiska, Ryan Coogler, który dołączył do Kevina Feige’a na scenie podczas show. Niestety panowie nie zdradzili tytułu produkcji, bowiem stwierdzili, że jest jeszcze na to za wcześnie. Zadeklarowali natomiast, że ciężko pracują nad filmem i nigdzie się nie śpieszą, bo zależy im na jakości widowiska.

O kontynuacji przygód króla T’Challi wiemy już od dłuższego czasu, natomiast nie znaliśmy konkretnej daty premiery. Mając tę wiedzę, możemy stworzyć krótki harmonogram produkcji Marvela, które przez najbliższe lata trafią do kin:

  1. Black Widow - 1 maja 2020 roku;
  2. The Eternals - 6 listopada 2020 roku;
  3. Shang Chi - 12 lutego 2021 roku;
  4. Doctor Strange in the Multiverse of Madness - 7 maja 2021 roku;
  5. Thor: Love and Thunder - 5 listopada 2021 roku;
  6. Black Panther 2 - 6 maja 2022 roku.

Chociaż poza datą premiery nie poznaliśmy żadnych konkretów na temat kontynuacji Czarnej Pantery, to możemy założyć, że w głównego bohatera ponownie wcieli się Chadwick Boseman. Miejscem akcji prawdopodobnie będzie Wakanda, chociaż byłbym bardzo zadowolony, gdyby twórcy zdecydowali się na zabieg zbliżony do tego, który znamy ze Spider-Mana: Daleko od domu. To znaczy wysłać T’Challę na wycieczkę szkolną... no dobra, może nie wycieczkę, ale jakieś wakacje. Pierwsza część stanowi dosyć spójną wizję, ale przedstawia bohatera w jednym ujęciu (jako króla - oddanego pana swoich ludzi). Przeniesienie akcji w inne miejsce mogłoby zdecydowanie rozwinąć postać. „Certyfikatem jakości” takiego zabiegu jest Thor z Endgame. Tak czy inaczej, czekamy z niecierpliwością.

  1. Oficjalna strona internetowa Marvela