Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 marca 2018, 10:01

Marvel potwierdza - Black Panther otrzyma sequel

Kevin Feige, prezes Marvel Studios, potwierdził, że najnowszy film wchodzący w skład Kinowego Uniwersum Marvela, Czarna Pantera, doczeka się pełnoprawnej kontynuacji.

Czarna Pantera, najnowszy film wchodzący w skład Kinowego Uniwersum Marvela, okazał się olbrzymim sukcesem. Obraz nie tylko zachwycił krytyków (97% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes), ale również ściągnął do kin całe tłumy fanów, po czterech tygodniach od premiery mając na swoim koncie ponad miliard dolarów przychodu. W świetle tego wszystkiego nie dziwi potwierdzenie, że produkcja doczeka się kontynuacji.

Widzowie wciąż nie mają dość kinowego Marvela - Marvel potwierdza - Black Panther otrzyma sequel - wiadomość - 2018-03-12
Widzowie wciąż nie mają dość kinowego Marvela

O tym, że Black Panther 2 na pewno powstanie, powiedział prezes Marvel Studios Kevin Feige w trakcie wywiadu udzielonego Entertainment Weekly. Zapytany o to, co może zdradzić na temat kontynuacji hitu, odparł:

Nie mam nic konkretnego do ujawnienia prócz tego, że absolutnie na pewno zrobimy sequel. Jednym z ulubionych zajęć w Marvel Studios jest zebranie się wokół części pierwszej filmu i rozmawianie oraz marzenie o tym, jaka mogłaby być część druga. Przy Czarnej Panterze mieliśmy wiele takich konwersacji. Mamy pomysły i całkiem silnie nakreślony kierunek, w jakim chcielibyśmy pójść przy kontynuacji.

Black Panther na tle poprzednich filmów Marvela wyróżnia się przede wszystkim przeniesieniem akcji do fikcyjnego, wysoce rozwiniętego afrykańskiego państwa zwanego Wakandą. Liczne nawiązania do lokalnej kultury oraz obsada składająca się w głównej mierze z czarnoskórych aktorów dla wielu widzów stanowiła miłą odskocznię od typowego, rozgrywającego się zazwyczaj w Stanach Zjednoczonych kina superbohaterskiego. Data premiery kontynuacji nie jest jeszcze znana, choć obraz najprawdopodobniej będzie jednym z sześciu nienazwanych dotąd filmów Marvela, których daty premiery ujawniono niecałe dwa tygodnie temu. W takim wypadku możemy się go spodziewać między 7 maja 2021 roku a 29 lipca 2022 roku.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafił do nieco większych portali i ostatecznie skończył na GRYOnline.pl – najpierw jako współpracownik, a od 2021 roku jako pracownik działu Paid Products. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej