Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2020, 18:47

autor: Karol Laska

Cyberpunk RED - ruszyła przedsprzedaż polskiego wydania systemu RPG

Można już zamawiać polską wersję kolejnej gry fabularnej z uniwersum Cyberpunka. Osobno można także zakupić zestaw kości oraz figurki.

Polska wersja językowa Cyberpunka RED, czyli kolejnej papierowej gry RPG osadzonej w uniwersum, które Polacy znają dosyć dobrze dzięki zbliżającej się produkcji od CD Projekt RED, jest już dostępna w przedsprzedaży na stronie internetowej wydawnictwa Black Monk Games.

Twórcy przygotowali dla fanów nie tylko grę w wydaniu papierowym, ale i jej edycję cyfrową (w formacie PDF), dwa pakiety kości oraz osiem zestawów figurek (między innymi ciężkozbrojni, punki czy funkcjonariusze). Premiery produktu należy spodziewać się latem 2021 roku.

RPG łączy ze sobą fabuły Cyberpunka 2020 (z którego czerpali „Redzi”) oraz Cyberpunka 2077. Miejscem akcji znowuż jest Night City. Oto krótki opis autorstwa polskiego wydawcy gry mający zachęcić do zakupu:

Witaj w Czasie Czerwieni, Choomba! Przez dziesięciolecia megakorporacje niszczyły wszystko, co się dało, a po ich ostatniej Wojnie każdy musi liczyć tylko na siebie. Cyberpunk RED to najnowsza edycja słynnej gry fabularnej, której akcję osadzono w mrocznej przyszłości.

Kto wie czy po bliższym zapoznaniu się z nadchodzącym Cyberpunkiem 2077 nie przybędzie więcej fanów tegoż erpegowego uniwersum. Może to tylko pomóc Black Monk Games w osiągnięciu satysfakcjonującego wyniku finansowego w związku ze sprzedażą gry.