Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 września 2022, 13:54

autor: Marcin "Nicek" Nic

CD Projekt RED początkowo chciało wyciąć popularną postać z Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners to niezwykle udana produkcja, która poszerza znane z gry wideo uniwersum. Okazuje się, że CD Projekt chciał w fazie preprodukcji usunąć jedną z najbardziej lubianych przez fanów postaci.

Źródło fot.: Cyberpunk: Edgerunners; Netflix; 2022

Cyberpunk: Edgerunners to jeden z największych hitów na platformie Netflix. Anime stworzone przez Studio Trigger szturmem zdobyło serca fanów, którzy tłumnie rzucili się również z powrotem na Cyberpunk 2077. Okazuje się, że deweloperzy z CD Projekt RED chcieli wymusić usunięcie jednej z najbardziej popularnych postaci z serialu.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Podczas jednego ze streamów przedstawicielka polskiego studia przyznała, że firma chciała usunąć postać Rebekki z Cyberpunk: Edgerunners. Głównym tego powodem był fakt, że według nich nie pasowała ona do świata gry.

Jest najlepszą dziewczyną. Głupio się do tego przyznać, ale byłam jedną z osób w zespole kreatywnym, która głosowała za usunięciem Rebekki w fazie preprodukcji. Gdy dostaliśmy pierwsze projekty postaci, pomyśleliśmy, że loli nie istnieją w Night City i nie pasuje do estetyki gry. Trigger chciało ją jednak zostawić.

Postać ta bowiem idealnie wpisuje się w motyw znany z innych produkcji anime, tak zwanej „loli”, czyli kobiety o dziecięcym wyglądzie i zachowaniu. Usunięciu Rebekki sprzeciwiło się Studio Trigger, a sama postać okazała się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ po premierze serialu zyskała wielu fanów.

Wypowiedź przedstawicielki polskiego studia pokazuje, że nie każdy czuł się komfortowo z wyglądem postaci. Rebecca stosunkowo mocno odstaje swoją aparycją od reszty zespołu tytułowych edgerunnerów, zwłaszcza, że prezentuje się ona zauważalnie młodziej od innych.

Jednakże Rebecca jest jednym z powodów, dla których Cyberpunk: Edgerunners osiągnęło wielki sukces. Aktualnie produkcja ta może pochwalić się wynikiem 97% w serwisie Rotten Tomatoes oraz 84 punktów na Metacritic. Jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na obejrzenie serialu to być może zachęci Was do tego nasza recenzja.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.