Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2022, 14:10

autor: Damian Miśta

Polska strategia z bobrami Timberborn wyrosła na wielki hit Steama

W ciągu roku polska gra Timberborn została zakupiona przez ponad 750 tys. graczy. Twórcy świętują swój sukces i z okazji rocznicy udostępnili obszerną aktualizację.

Źródło grafiki: Mechanistry.

Czy cywilizowany świat bez ludzi jest możliwy? Według polskiego studia Mechanistry zastąpić nas mogłyby bobry.

Sukces polskich twórców

Twórcy Timberborn z okazji rocznicy debiutu swojej gry we wczesnym dostępie pochwalili się jej sukcesem. Polska strategia o bobrach została zakupiona przez ponad 750 tysięcy graczy. Wynik robi wrażenie, tym bardziej że na Steamie produkcja ma „przytłaczająco pozytywne” recenzje (95% na podstawie prawie 13 tysięcy opinii). Natomiast w szczytowym momencie w ciągu ostatniej doby niemal 8 tysięcy osób bawiło się w bobrowym świecie jednocześnie (via SteamCharts).

Aktualizacja nr 2

Mechanistry przygotowało na tę okazję obszerną aktualizację wprowadzającą szereg poprawek w zakresie m.in. interfejsu, wydajności czy balansu. Nie zapomniano również o świeżej zawartości; dodano wiele nowych budynków czy jednostkę o nazwie Golem. Nie chodzi jednak o takie bestie jak te z Gothica strzegące wieży Xardasa, a zmechanizowane… bobry. Nowości w Timberborn można zobaczyć na zwiastunie prezentującym ulepszenia.

Timberborn jest city builderem, w którym kierujemy wybraną przez nas frakcję bobrów ku zwycięstwu, starając się wznieść jak najlepiej prosperujące miasto. Tytuł został wypuszczony w polskiej wersji językowej i aktualnie znajduje się w fazie wczesnego dostępu w promocyjnej cenie 71,99 zł (Standard Edition bez ścieżki dźwiękowej) na platformach Steam, Epic Games Store i GOG. Studio Mechanistry deklaruje, że aktywnie współtworzy swoją produkcję niezależną z graczami od 2018 r.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie, a teraz publikuje teksty na Gry-Online.pl. Pasja do gier rozpoczęła się u niego od strzelania do kaczek na Pegasusie. Następnie biegał za Okiem Innosa, pukał wrogów patelnią w Team Fortress 2 i robił głupoty w Saints Row. Poza tym lubi nerdowe tematy o technologiach oraz to, co akurat wyda mu się ciekawe.

więcej

E3 2021