Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2021, 09:35

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 - wyciekł filmik naśmiewający się z bugów przygotowany przez deweloperów

W sieci pojawił się zabawny filmik wykradziony przez hakerów ze studia CD Projekt RED. Zawiera on kompilację błędów z Cyberpunka 2077 i został przygotowany przez samych deweloperów.

Aktualizacja

Na prośbę CD Projektu usunęliśmy z wiadomości linki i embedy filmów pochodzących z kradzieży danych firmy.

Wiadomość oryginalna

Jakiś czas temu studio CD Projekt RED padło ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego wykradziono wiele danych. Okazuje się, że wśród nich był przygotowany przez deweloperów zabawny filmik, prezentujący najgorsze bugi odkryte w trakcie produkcji Cyberpunka 2077. Teraz ten materiał trafił do sieci.

Slava Lukyanenka (producent w CD Projekt RED) potwierdził na Twitterze, że filmik rzeczywiście pochodzi ze studia i przygotował go dział jakości firmy jako żart. Tweet z tą informacją został szybko skasowany, ale wcześniej wiele osób zrobiło screena tej wiadomości.

Po pojawieniu się materiału wiele osób zaczęło wieszać psy na deweloperach, uznając, że to dowód na to, iż studio wiedziało o fatalnym stanie technicznym gry, a i tak zdecydowało się ją wydać. W tym wypadku jest to jednak nadinterpretacja. Oglądając filmik oczywistym jest, że zawiera on sceny z kilku lat testowania. Wiele z nich pochodzi z bardzo wczesnej wersji gry i część z ukazanych tam problemów nie pojawiła się w wersji 1.0. Co najwyżej można ubolewać, że nie wszystkie widoczne tam błędy zostały poprawione na premierę.

Warto przypomnieć, że CD Projekt RED już wcześniej przygotowywał podobne filmiki. Z okazji dziesiątych urodzin pierwszej części Wiedźmina na konwencie PAX West 2017 pokazano zabawny materiał z błędami z Dzikiego Gonu. Oczywiście obecny przypadek jest inny. Cyberpunkowi 2077 wciąż wiele brakuje do ideału, więc raczej autorzy nie mają jeszcze ochoty żartować ze stanu technicznego tego projektu.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 ukazał się 10 grudnia 2020 roku na PC, PS4, Xboksie One i Google Stadia. Gra zadebiutowała w fatalnym stanie technicznym, więc od dnia premiery w miarę regularnie otrzymujemy nowe patche. Autorzy niedawno zapewnili, że nie porzucą tej gry, więc możemy liczyć jeszcze na wiele aktualizacji.

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju (recenzja wersji na PlayStation 4)
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania (wersja PC)
  3. Cyberpunk 2077 - braki, niedociągnięcia i pomysły jak uratować grę
  4. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  5. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna