Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2020, 09:12

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 - premiera. Masowo spływają opinie graczy

Dziś premiera Cyberpunka 2077, czyli najbardziej wyczekiwanej produkcji tego roku. Tytuł osiąga niesamowite wyniki na Steamie i Twitchu pomimo tego, że wielu graczy narzeka na jego stan techniczny.

PREMIERA CP2077 W SKRÓCIE:
  • ponad milion grających jednocześnie na Steamie (rekord dla gry singleplayer),
  • ponad 1,1 mln widzów na Twitch,
  • powódź ocen użytkowników,
  • przed premierą gra miała 8 mln pre-orderów

Po ponad ośmiu latach od zapowiedzi, na rynku zadebiutowała gra Cyberpunk 2077, czyli najnowsza produkcja polskiego studia CD Projekt RED. Projekt ukazał się na PC, konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz w streamingowej usłudze Google Stadia. Dzięki wstecznej kompatybilności w tytuł można zagrać także na Xboksie Series X/S oraz PS5. W przyszłym roku next-geny otrzymają dedykowane wersje, które dostępne będą jako darmowy upgrade dla posiadaczy wydań na starą generację.

Cyberpunk 2077 to najważniejsza premiera tego roku, więc oczekiwania były ogromne. Odbiór gry na razie jest ogólnie pozytywny. Na Steamie ma ona już ponad 13 tysięcy ocen użytkowników i 71% z nich jest pozytywnych. Z kolei na GOG.com recenzje graczy zajmują już dwadzieścia cztery strony, a średnia z nich wynosi 3,7/5.

Takie wyniki są w sumie dosyć niskie jak na tak oczekiwaną produkcję, a powodem takiego stanu rzeczy są liczne błędy. Nawet z premierową aktualizacją gra pozostawia bardzo dużo do życzenia pod względem dopracowania technicznego. Większość negatywnych recenzji użytkowników koncentruje się właśnie na tym aspekcie, jednocześnie chwaląc pozostałe elementy Cyberpunka 2077, takie jak mechanizmy rozgrywki, grafikę czy fabułę.

Wiele osób deklaruje, że na razie odpuści sobie grę i poczeka aż kolejne patche usuną najpoważniejsze problemy. Twórcy zdają sobie sprawę z problemów gry i obiecują, że już pracują nad poprawkami. Mimo to wydaje się, że większość graczy postanowiło zagryźć zęby i zmierzyć się z niedoróbkami. Obecny rekord aktywności Cyberpunka 2077 na samym Steamie wynosi ponad milion użytkowników bawiących się jednocześnie. To najwyższy wynik produkcji singleplayer w historii. Dotychczasowym liderem była Terraria z wynikiem 489 tys. graczy.

CP2077 szaleje także w serwisie Twitch. W szczytowym momencie transmisje z tej gry śledziło 1,1 mln osób. To szósty najwyższy wynik w historii. Lepszymi mogą pochwalić się wyłącznie multiplayerowe przeboje (Fortnite, League of Legends, Valorant, CS:GO oraz World of Warcraft). Ponadto twórcy pochwalili się, że sprzedaż w pre-orderach przekroczyła 8 mln egzemplarzy.

Cyberpunk 2077 spotkał się również z ciepłym przyjęciem mediów branżowych. Wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 91% według serwisu Metacritic. Produkcja bardzo spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 9.0/10.

Na koniec warto wspomnieć, że premiera Cyberpunka 2077 jest tak dużym wydarzeniem, że nie uciekną od niego dziś nawet osoby nieinteresujące się grami. Reklama produkcji wyświetlana jest bowiem na jednym z wieżowców w Warszawie:

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  3. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna