Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2021, 12:51

autor: Przemysław Dygas

Wydajność Cyberpunka 2077 znacząco poprawiona przez moda

Cyberpunk 2077 otrzymał nową modyfikację, która znacząco poprawia wydajność gry. Mod The Heavily Customized Optimization zwiększa liczbę klatek na sekundę.

W SKRÓCIE:
  • Opublikowano nowy mod poprawiający wydajność gry Cyberpunk 2077.
  • Modyfikacja zwiększa liczbę klatek na sekundę kosztem zasięgu renderowania.
  • Mod powstał z myślą o starszym sprzęcie.

Pomimo oficjalnych patchów Cyberpunk 2077 nadal zmaga się z dużymi problemami. Za naprawę części z nich wzięli się moderzy, którzy zmieniając ustawienia gry, starają się poprawić jej wydajność. Kolejną propozycją jest modyfikacja o nazwie The Heavily Customized Optimization. Przy pomocy zmian zasięgu renderowania oraz kilku mniejszych usprawnień znacząco zwiększa ona liczbę klatek na sekundę. Twórca chwali się nawet ich dwukrotnym wzrostem. W opisie modyfikacji zastrzega jednak, że najlepiej działa ona na sprzęcie korzystającym z kart graficznych marki NVIDIA.

Niektóre zmiany wprowadzone przez The Heavily Customized Optimization są oparte na innym modzie o nazwie General Optimization. Wyłączał on część funkcji gry, które nie wpływały znacząco na jakość gameplay’u, pozwalały za to poprawić wydajność Cyberpunka. Nowy mod jeszcze mocniej wykorzystuje ten pomysł i według twórcy pozwala na zyskanie nawet 30 klatek na sekundę. Przeglądając komentarze graczy, którzy z niego skorzystali, trzeba jednak pamiętać, że pomaga on tylko niektórym z nich. Mod powstał z myślą o starszym sprzęcie, który nie radzi sobie z Cyberpunkiem 2077. To właśnie na takich komputerach wzrost klatek będzie najbardziej zauważalny. Posiadacze sprzętu z wyższej półki mogą za to zostać negatywnie zaskoczeni małym wpływem modyfikacji na ich doświadczenie z grą. Pobrać ją można ze strony Nexus Mods.