Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2020, 10:11

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 już podbija Chiny – przedsprzedaż najwyższa na świecie

Chińczycy są bardzo zainteresowani Cyberpunkiem 2077 – gracze z Państwa Środka odpowiadają za największą liczbę pre-orderów tej produkcji na świecie. Dzieje się tak pomimo faktu, że gra studia CD Projekt RED nie może zostać oficjalnie wydana w Chinach bez znaczących zmian w zawartości. Polska firma zadbała za to o pełną chińską wersję językową.

Cyberpunk 2077 już podbija Chiny – przedsprzedaż najwyższa na świecie - ilustracja #1
Cyberpunk 2077 już sprzedaje się świetnie.

W SKRÓCIE:

  1. CP2077 cieszy się olbrzymią popularnością w Chinach – kraj ten odpowiada za największą liczbę pre-orderów (najprawdopodobniej chodzi o wydanie pecetowe);
  2. gra nie może zostać oficjalnie wydana w Państwie Środka – nie bez znaczącej cenzury – ale będzie posiadała pełną chińską wersję językową;
  3. Chińczycy mogą zamawiać fizyczne wydania konsolowe i kupować produkcję na Steamie.

Daniel Ahmad – starszy analityk firmy Niko Partners – donosi, że Cyberpunk 2077 już jest olbrzymim hitem w Chinach. Co ciekawe, dzieje się tak pomimo faktu, że tytuł oficjalnie nie może trafić na tamtejszy rynek – przynajmniej nie bez znaczących zmian w zawartości. Chińczycy mogą zamawiać konsolowe wersje za granicą i kupować wydanie pecetowe na Steamie. Co ważne, gra będzie miała chińską wersję językową (z pełnym dubbingiem).

Rodzima produkcja potrzebowała zaledwie jednego dnia, by stać się największym hitem na platformie Valve w Państwie Środka. Przyczyną sukcesu jest fakt, że studio CD Projekt RED ma dobrą opinię pośród Chińczyków – jest uważane za jednego z tych deweloperów, który nie spieszy się i tworzy wybitne tytuły.

Co ciekawe, według kolejnego tweeta Daniela Ahmada, w którym przytacza on post jednego z pracowników CD Projekt RED na portalu LinkedIn, przedpremierowa sprzedaż najnowszego tytułu studia jest najwyższa właśnie w Chinach. Warto odnotować, że kontekst wiadomości sugeruje, że chodzi wyłącznie o wydanie pecetowe.

Cyberpunk 2077 już podbija Chiny – przedsprzedaż najwyższa na świecie - ilustracja #2
Wpis pracownika CD Projekt RED na portalu LinkedIn.
  1. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna
  2. Wszystko o Cyberpunku 2077
  3. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  4. Cyberpunk 2077 na chłodno – analiza nadchodzącej gry CDPR