Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2020, 08:22

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 - CDPR dementuje plotki o opóźnieniu do 2021 roku

Studio CD Projekt RED zdementowało niedawne plotki, wedle których premiera gry Cyberpunk 2077 zostanie przełożona na 2021 rok. Deweloperzy potwierdzili, że produkcja ma się ukazać 10 grudnia.

Wczoraj krew w żyłach osób czekających na Cyberpunka 2077 zmroziła plotka sugerująca, że gra zostanie ponownie opóźniona i ukaże się dopiero w 2021 roku. Na szczęście wygląda na to, że te spekulacje nie znajdą pokrycia w rzeczywistości. Poproszone o komentarz przez serwis IGN, studio CD Projekt RED zaprzeczyło tym doniesieniom i potwierdziło, że premiera odbędzie się 10 grudnia tego roku.

Fani mieli powody do niepokoju, gdyż źródłem spekulacji była zazwyczaj dobrze poinformowana insiderka Tiffany Treadmore. Wcześniej wielokrotnie przekazywała plotki, które okazywały się prawdziwe. Tak było np. z informacjami o odwołaniu tegorocznego E3 oraz studiu Valve szykującym się do ujawnienia Half-Life: Alyx.

W reakcji na te doniesienia CD Projekt RED wpierw zaktualizowało profil CP2077 na Twitterze, tak aby zawierał datę 10 grudnia. Treadmore obstawała jednak przy swoim, twierdząc, że dochodzą do niej złe wieści z zespołu deweloperskiego, sugerujące przełożenie premiery na styczeń 2021 r. Ostatecznie o sprawie zrobiło się na tyle głośno, że autorzy oficjalnie zaprzeczyli tym plotkom.

Cyberpunk 2077 - CDPR dementuje plotki o opóźnieniu do 2021 roku - ilustracja #1

Jak będzie naprawdę, przekonamy się już niedługo. Reakcja na przełożenie premiery na 10 grudnia była bardzo negatywna. Gracze głośno wyrazili swoje niezadowolenie, a akcje firmy zanotowały duży spadek na giełdzie. CD Projekt RED najpewniej zrobi więc, co może, aby uniknąć kolejnej obsuwy.

O tym, że 10 grudnia wydaje się ostateczną datą, świadczy również fakt, iż ruszyła już agresywna kampania marketingowa. Firma wydała miliony dolarów na reklamę na Times Square w Nowym Jorku, a po Polsce jeżdżą autobusy ozdobione artworkiem z gry.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Gra dostępna będzie również w streamingowej usłudze Google Stadia.

  1. Wszystko o Cyberpunku 2077
  2. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  3. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  4. Cyberpunk 2077 na chłodno – analiza nadchodzącej gry CDPR
  5. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  6. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna