Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2010, 09:30

CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas jako gra facebookowa

Ostatnimi czasy gry przęglądarkowe stały się tak popularne, że praktycznie każda firma chce mieć własne produkcje z tej kategorii. Ubisoft nie jest tu żadnym wyjątkiem, czego dowodem jest wypuszczone właśnie na facebooku CSI: Crime City.

Ostatnimi czasy gry przęglądarkowe stały się tak popularne, że praktycznie każda firma chce mieć własne produkcje z tej kategorii. Ubisoft nie jest tu żadnym wyjątkiem, czego dowodem jest wypuszczone właśnie na facebooku CSI: Crime City.

CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas jako gra facebookowa - ilustracja #1

Całość bazuje na szalenie popularnym serialu telewizyjnym, emitowanym u nas jako CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas. Gracze wcielają się w członka zespołu CSI, który zostaje wrzucony w sam środek tętniącej życiem światowej stolicy hazardu. Naszym zadaniem jest naturalnie dopilnowanie by sprawiedliwości stało się zadość. Zabawa polega na prowadzeniu śledztwa i gromadzeniu oraz analizowaniu dowodów. Jako śledczy zwiedzać będziemy sceny kolejnych zbrodni, zarabiać wirtualne pieniądze oraz rozbudowywać własne laboratorium kryminalistyczne.

Grę oparto na cieszącej się olbrzymią popularnością licencji, więc w trakcie zabawy spotkamy postacie znane z ekranu telewizyjnego, których pomoc często okaże się kluczowa dla pomyślnego rozwiązania konkretnych spraw. Naszym przygodom dodatkowego kolorytu dodać ma umieszczenie akcji w Las Vegas, dzięki czemu śledztwa prowadzić będziemy w lokacjach takich jak kasyna, nocne kluby, luksusowe apartamenty czy wypełnione światłem neonów ulice. W pracy detektywa pomoże nam zestaw zaawansowanych narzędzi i maszyn laboratoryjnych, tych samych, z których korzystają bohaterowie serialu.

CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas jako gra facebookowa - ilustracja #2

Całość została oczywiście zaprojektowana tak, by trafiać do miłośników gier casualowych. Przejawem tego jest odpowiednio uproszczona mechanika rozgrywki oraz rozbudowane opcje społecznościowe, dzięki którym możemy wysyłać wiadomości znajomym, wymieniać się informacjami, a nawet poprowadzić sprawę wspólnie z przyjaciółmi.

Autorzy gry chwalą się bliską współpracą z zespołem odpowiedzialnym za telewizyjne seriale. Zapewnia to nie tylko wierne przeniesienie licencji na ekrany monitorów, ale również pozwoli na wprowadzenie wątków oraz spraw, które będą bezpośrednio łączyły się z wydarzeniami mającymi miejsce w serialu. Zainteresowanych grą odsyłamy na oficjalną stronę, gdzie można już wypróbować wersję beta.

Crime City nie jest pierwszą adaptacją tej telewizyjnej marki. Do dnia dzisiejszego firma Ubisoft wypuściła już dziesięć gier bazujących na tej licencji. Wśród nich znalazły się zarówno tradycyjne przygodówki, takie jak CSI: 3 Wymiary Zbrodni, casualowe CSI: NY, a nawet produkcja na iPhone (CSI: Miami).