Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2021, 12:43

autor: Qskan

Gracz CS:GO zaspał na ważny mecz, walkower dla drużyny Polaka

Do niecodziennej sytuacji doszło na turnieju IEM Fall North America w CS:GO. Drużyna Triumph została zmuszona do oddania ważnego meczu walkowerem z powodu... zaśnięcia jednego z zawodników.

W SKRÓCIE:
  1. Podczas turnieju IEM Fall North America w CS:GO doszło do nietypowej sytuacji.
  2. Jeden z graczy drużyny Triumph zasnął na początku meczu, co poskutkowało walkowerem i przyznaniem punktów zespołowi Evil Geniuses z Michałem „MICHEM” Mullerem w składzie.
  3. IEM Fall North America 2021 to ważny turniej poprzedzający najważniejsze esportowe wydarzenie roku w CS:GO – PGL Major Stockholm 2021.

Trwają turnieje z cyklu IEM Fall w Counter-Strike’u: Global Offensive. To jedne z kluczowych eventów poprzedzających najważniejsze esportowe wydarzenie w CS-ie w tym roku – PGL Major Stockholm 2021. Od dobrego wyniku może zależeć występ (lub absencja) na tym turnieju.

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu fazy grupowej dywizji północnoamerykańskiej. Drużyna Triumph, która miała zmierzyć się z Evil Geniuses (z Michałem „MICHEM” Mullerem na pokładzie) została zmuszona oddać swój mecz walkowerem. Powodem było... zaśnięcie jednego z zawodników podczas startu meczu (via HLTV.org). Dodajmy w tym miejscu, że turniej odbywa się online.

Pierwszy o sytuacji poinformował na Twitterze in-game leader zespołu – Danny “cxzi” Strzelczyk.

Gracz CS:GO zaspał na ważny mecz, walkower dla drużyny Polaka - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/CxziDanny/status/1445867193447731201

Śpiącym królewiczem okazał się Jack „xCeeD” Holiman, który barwy Triumpha reprezentuje zaledwie od miesiąca. Ten swego rodzaju „prezent” może okazać się zbawienny dla zespołu Evil Geniuses z Polakiem na pokładzie. EG dzięki walkowerowi ma już na koncie dwa zwycięstwa, dzięki czemu zachowuje szansę na dobry wynik w IEM Fall North America 2021. Skład „Geniuszy Zła” w 2021 roku nie radzi sobie najlepiej, i potrzebuje sukcesów jak powietrza.

Z kolei Triumph z powodu zaspania jednego z zawodników bardzo skomplikował sobie sytuację w grupie i utrudnił awans do play-offów (który w ich przypadku jest konieczny, by powalczyć o Majora). Jeśli ta utrata punktów będzie decydująca w sprawie tak ważnego awansu, może to być jedna z najbardziej kuriozalnych pomyłek w historii esportu.