Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2021, 15:04

autor: Ness

CS:GO na teście z matematyki, pytanie dotyczyło Deagle'a

W jednej z wietnamskich szkół jako pomoc matematyczną wykorzystano grę Counter-Strike: Global Offensive. Na teście pojawiło się pytanie dotyczące rachunku prawdopodobieństwa trafienia wroga pistoletem Desert Eagle.

Ciekawym znaleziskiem na Reddicie podzielił się użytkownik workerq1. W pewnej wietnamskiej szkole jedno z zadań matematycznych zawierało pytanie, w którym jako tło wykorzystano grę Counter-Strike: Global Offensive. Problem dotyczył rachunku prawdopodobieństwa w sytuacji, kiedy prowadzimy wymianę ognia z przeciwnikiem. Nie zostało sprecyzowane, na jakim poziomie edukacji znajdowali się uczniowie, którzy otrzymali tę zagadkę, niemniej można zakładać, że jest to szkoła średnia.

Treść zadania brzmi następująco:

Gracz posiadający Desert Eagle ma na celowniku wroga. Każdy strzał, jaki wystrzeli, ma 50% szans na trafienie. Jeśli pocisk trafi rywala to gracz ma 20% szans na zdobycie headshota, który oznacza natychmiastową eliminację. W przeciwnym razie potrzeba trzech celnych strzałów na powalenie wroga. Jakie jest prawdopodobieństwo, że gracz pokona przeciwnika z pomocą 7 strzałów?

CS:GO na teście z matematyki, pytanie dotyczyło Deaglea - ilustracja #1
Arkusz zawierający opisywane pytanie (oznaczone numerem 40) wraz z czterema wariantami odpowiedzi. Źródło: Reddit

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym gry są wykorzystywane jako pomoc szkolna. Kilka miesięcy temu na Twitterze przedstawiono projekt połączenia Among Us z nauką matematyki, a w Polsce, w jednej z poznańskich szkół, nauczyciele prowadzili zajęcia z pomocą Half Life: Alyx. Z kolei pracownik Uniwersytetu w Tennessee ogłosił, że zamierza wykorzystać serię Red Dead Redemption do edukacji studentów w zakresie historii.

Czy znacie odpowiedź na pytanie postawione w teście?