Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2021, 15:15

autor: AlexB

Jak zmieniło się Diablo 2? Porównanie graficzne oryginału z Resurrected

Youtuber Cycu1 przygotował porównanie graficzne oryginalnego Diablo 2 z jego odświeżoną wersją, czyli oficjalnie zapowiedzianym w miniony weekend Diablo 2: Resurrected. Przypominamy, że produkcja zadebiutuje na PC oraz konsolach jeszcze w tym roku.

Głównym tematem minionego weekendu, jeśli chodzi o branżę gier, była przygotowana przez firmę Blizzard impreza BlizzConline. Wśród rozlicznych atrakcji zorganizowanych w jej ramach znalazła się pierwsza oficjalna zapowiedź Diablo 2: Resurrected, czyli odświeżonej wersji kultowego hack'n'slasha z 2000 roku. Ma ona zapewnić między innymi oprawę wizualną przystosowaną do współczesnych standardów – z pełnym renderingiem 3D, dynamicznym oświetleniem, odnowionymi animacjami i efektami zaklęć oraz wsparciem dla rozdzielczości 4K. Lecz jak faktycznie wygląda skok jakościowy w stosunku do oryginału? Możecie to zobaczyć na poniższym filmiku przygotowanym przez youtubera Adama „Cycu1” Prusinowskiego, którego produkcje już kilkukrotnie gościły na łamach naszego serwisu. Powstał on na podstawie materiałów udostępnionych do tej pory przez firmę Blizzard.

Diablo 2: Resurrected ma zadebiutować jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X/S oraz Nintendo Switch. Na wszystkich tych platformach produkcja ma posiadać pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi). Jeśli chcielibyście sprawdzić tytuł w akcji przed jego debiutem, to możecie zapisać się do testów. Zrobicie to na tej stronie.

  1. Oficjalna strona gry Diablo 2
  2. Diablo 2: Resurrected wygląda obłędnie, ale to może nie wystarczyć