Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2020, 14:45

autor: AlexB

Crusader Kings 3 dostanie m.in. usprawniony system brzydoty w nadchodzącym patchu

Firma Paradox Interactive podała szczegóły kolejnej dużej aktualizacji do gry Crusader Kings III. Wprowadzi ona do tytułu między innymi edytor postaci, poprawi wygląd plemiennych miast oraz zmieni wygląd postaci posiadających cechę „Brzydki”.

W SKRÓCIE
  1. Nadchodzi aktualizacja 1.2 do gry Crusader Kings III.
  2. Jej główną atrakcją będzie Ruler Designer, czyli narzędzie to tworzenia własnych bohaterów.
  3. Ponadto wprowadzi ona do gry między innymi kilka nowości w gameplayu, dodatkowe wydarzenia oraz szereg usprawnień wizualnych, w tym elementy wyglądu sprawiające, że osoby z cechą „Brzydki” będą jeszcze mniej atrakcyjne wizualne.

Crusader Kings III to bez wątpienia ogromny sukces zarówno komercyjny, jak artystyczny. Część graczy miała jednak za złe firmie Paradox Interactive, że od momentu wypuszczenia ostatniej dużej aktualizacji do tej średniowiecznej strategii, co miało miejsce pod koniec września, nie była zbyt wylewna na temat kolejnej. W ostatnich dniach to się jednak zmieniło i dziś wiemy już całkiem sporo na temat nowości, które wprowadzi nadchodzący patch oznaczony numerem 1.2. Czego zatem możemy się spodziewać?

Główną atrakcją aktualizacji 1.2 będzie tzw. Ruler Designer, którego szczegóły poznaliśmy w ubiegłym tygodniu. Będzie to narzędzie to tworzenia własnych bohaterów, którym później oddamy pod władanie wybrane ziemie. Wybierzemy ich płeć, wygląd, wiek, wyznanie, cechy oraz poziomy poszczególnych umiejętności. Określimy również nasz herb, tarczę rodową oraz dewizę. Później już tylko od nas będzie zależało, czy wykreowane postacie będą zaczątkiem najpotężniejszej dynastii, jaką widział świat.

Należy zaznaczyć, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami narzędzie Ruler Designer będzie dostępne za darmo. Jest to o tyle istotne, że w przypadku Crusader Kings II zostało ono wydane w formie płatnego DLC.

Crusader Kings 3 dostanie m.in. usprawniony system brzydoty w nadchodzącym patchu - ilustracja #1
Ruler Designer pozwoli na stworzenie wymarzonego władcy.

Ruler Designer to jednak dopiero początek długiej listy zawartości aktualizacji 1.2. Część z nowości wpłynie na samą rozgrywkę. Mowa tu chociażby o opcji przywiązania naszych oddziałów do innej armii, co powinno znacznie ułatwić podążanie na przykład za sojusznikami; wymuszeniu z wykorzystaniem odpowiednio mocnych haków daniny na naczelnym kapłanie, nawet jeśli nas nie lubi; poprawce w systemie punktów zbornych; czy kolejnej opcja w ustawieniach zasad gry dotyczącej małżeństw matrylinearnych. Inne dodadzą więcej imersji do świata gry – pojawią się między innymi znana z Crusader Kings II opcja przeglądu osób, które zostały zabite przez daną osobę; nowe wydarzenia; czy zmiany w wierzeniach ludów północno-wschodnich (w tym dodanie kolejnej religii – syberyjskiego pogaństwa). W końcu, nie zabraknie też drobnego odświeżenia strony wizualnej tytułu, jak na przykład inne warianty wyglądu osad plemiennych, bardziej przejrzyste ekrany dynastii oraz bitew i ładniejsze zaznaczenie herbów państw na mapie świata. Wielu z pewnością zainteresują również poprawki związane z cechą „Brzydki” (ang. „Ugly”), dzięki którym postacie posiadające jej wyższe poziomy otrzymają dodatkowe elementy wyglądu na portretach, czyniące je, cóż, brzydszymi. Więcej szczegółów znajdziecie na tej stronie.

Crusader Kings 3 dostanie m.in. usprawniony system brzydoty w nadchodzącym patchu - ilustracja #2
Brzydkie postacie przejdą mały „lifting” w aktualizacji 1.2.

Jak na razie nie wiemy dokładnie, kiedy firma Paradox Interactive zdecyduje się wypuścić aktualizację 1.2 do Crusader Kings III. Ma ona się jednak pojawić przed końcem roku.

  1. Oficjalna strona gry Crusader Kings III
  2. Recenzja Crusader Kings 3 – ta gra nie ma konkurencji