Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2020, 13:30

autor: AlexB

Crusader Kings 3 otrzymało ogromny patch 1.1

Firma Paradox Interactive wypuściła ogromny patch do gry Crusader Kings 3. Nosi on sygnaturę 1.1 i zawiera blisko tysiąc elementów w mniejszym bądź większym stopniu wpływających na najnowszą odsłonę popularnego cyklu strategii.

W SKRÓCIE
  1. Crusader Kings III otrzymało dziś nową aktualizację, oznaczoną numerem 1.1.
  2. Zawiera ona blisko tysiąc elementów – między innymi poprawia balans rozgrywki, zachowanie AI i grafikę, eliminuje szereg błędów, a także dodaje nowe rzeczy.

Crusader Kings III miało swoją premierę na początku bieżącego miesiąca i przez długi czas nie otrzymało żadnej większej aktualizacji. Sama ekipa z firmy Paradox Interactive nie ukrywała jednak, że najnowszą odsłonę popularnego cyklu globalnych strategii trapią pewne problemy, zatem wydanie patcha było tylko kwestią czasu. Przez ostatnie tygodnie twórcy pracowali w pocie czoła i oto jest – dziś Crusader Kings III otrzymało w końcu łatkę oznaczoną numerem 1.1. Waży ona 169 MB i powinna się ściągnąć automatycznie po uruchomieniu platformy Steam (rzecz jasna tylko, jeśli produkcja jest zainstalowana na naszym komputerze).

Crusader Kings 3 otrzymało ogromny patch 1.1 - ilustracja #1
Przez ostatni miesiąc twórcy Crusader Kings III zdecydowanie nie próżnowali.

Choć rozmiar patcha 1.1 na pierwszy rzut oka jakoś niespecjalnie powala na kolana, zwłaszcza jeśli ktoś jest na przykład miłośnikiem Call of Duty i przyzwyczaił się do aktualizacji ważących po kilka gigabajtów, to nie dajcie się zwieść. Łatka przygotowana przez Paradox Interactive jest naprawdę ogromna. Wystarczy wspomnieć, że zawiera ona blisko tysiąc mniejszych i większych elementów, które wpływają na obraz Crusader Kings III. Twórcy postarali się o poprawki w balansie zabawy, zachowaniu sztucznej inteligencji, interfejsie, oprawie graficznej, narzędziach do modowania oraz lokalizacjach, a także wyeliminowali szereg błędów. Ponadto pokusili się oni o dodanie kilku nowych rzeczy. Wśród nich możemy wymienić nowe państwo w roku 867 (Guiyi Circuit), kolejne wydarzenia i animacje, a także dodatkowe opcje, związane chociażby z węgierską religią zwaną taltosyzmem. Pełen spis zawartości aktualizacji 1.1 do Crusader Kings III znajdziecie w tym miejscu.

Rzecz jasna to zaledwie początek wsparcia dla Crusader Kings III, które już na tym etapie jest bardzo chwalone zarówno przez graczy, jak i media branżowe. Zgodnie ze swoją tradycją, firma Paradox Interactive ma już zapewne długofalowe plany na rozwój tytułu . Na ten moment wiemy, że „trójka” w nadchodzących miesiącach otrzyma dwa tzw. Flavor Packi (czyli mniejsze rozszerzania, wprowadzające nowe modele, wydarzenia itp.) oraz jeden duży dodatek. Jak na razie szczegóły na ich temat nie są znane.

  1. Oficjalna strona gry Crusader Kings III
  2. Recenzja Crusader Kings 3 – ta gra nie ma konkurencji