Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2017, 13:15

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Crossout wychodzi z fazy beta-testów - Sieciowe Wieści (19/05/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nowych tytułach w usłudze Steam Early Access (Rokh, Steam Hammer), oficjalnym wydaniu gry Crossout, weekendowych beta-testach LawBreakers oraz zamkniętych alfa-testach gry The Cleansing. Zapraszamy!

Rokh wylądował na Steam w usłudze Early Access

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami studia Darewise Entertainment, kosmiczny survival Rokh pojawił się na platformie Steam w usłudze Early Access. W grze naszym głównym zadaniem jest przetrwanie na Marsie. Aby tego dokonać, musimy współpracować z innymi graczami, troszcząc się o pożywienie, tlen, budując schronienia czy też wytwarzając niezbędne przedmioty.

Gra w usłudze wczesnego dostępu ma pozostać przez około roku. W trakcie tego okresu twórcy będą dodawać do niej nowe elementy, takie jak system wzrostu roślin uprawnych, pojazdy, możliwość walki z przeciwnikami czy wewnętrzny system programowania maszyn.

Ci, którzy są zainteresowani grą, mogą kupić Rokh na platformie Steam za 24,99 euro (około 105 złotych).

Crossout zostaje oficjalnie wydana!

Po prawie półtora roku testów Gaijin Entertainment i Targem Games ogłosiły, że 30 maja Crossout zostanie oficjalnie wydana w modelu free-to-play. Pomimo że grę testowano tylko w wersji PC, tytuł pojawi się również na PlayStation 4 i Xboksie One.

Sama gra to połączenie rozmachu znanego z World of Tanks z postapokaliptycznym klimatem, rodem z filmów o Mad Maksie. Gracz bierze udział w meczach drużynowych, w których celem jest zniszczenie grupy przeciwnej. Gra oferuje szeroką gamę modyfikacji pojazdów, począwszy od kształtu i opancerzenia, poprzez uzbrojenie i systemy wspomagające, na różnego rodzaju dodatkach estetycznych skończywszy.

Zanim tytuł pojawi się oficjalnie, gracze konsolowi nadal mogą zakupić specjalne paczki za pośrednictwem PlayStation Store. Ceny to odpowiednio 84 złote i 209 złotych. Każda z paczek zawiera jeden pojazd, dwa tygodnie wczesnego dostępu oraz, w zależności od zestawu, dodatkową broń i monety (specjalna waluta w grze).

Dreadnought – rozpoczęto publiczne beta-testy

Rok – tyle dokładnie trwały zamknięte beta-testy Dreadnought, nastawionej na rywalizację wieloosobowej produkcji free-to-play, łączącej w sobie elementy symulatora, gry akcji i strategii. Obecnie tytuł oficjalnie przeszedł do fazy otwartych testów, co oznacza, że każdy może pobrać i zainstalować produkcję studia Yager Development.

Wraz z darmowym dostępem do gry, użytkownicy otrzymają także największą, jak do tej pory, mapę – Ixion. Jest to arena znajdująca się 60 000 kilometrów nad największym księżycem Saturna – Tytanem. Prócz Ixion do gry trafią także nocne wariacje dwóch innych map: Red Sands i Tings of Saturn.

Więcej informacji na temat Dreadnought znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej gry.

Weekendowe testy LawBreakers

Tak jak zostało zapowiedziane na tegorocznej 17. Konferencji Nexon Developers, już w najbliższy weekend graczy czeka kolejna możliwość przetestowania LawBreakers - sieciowej strzelaniny, należącej do gatunku Arena FPS. Producenci chwalą się, że do gry trafiło sporo świeżej zawartości.

Przede wszystkim gracze mają okazję zagrać nową postacią nazwaną Wraith (Zjawa), która to uważana jest przez twórców gry za cybernetycznego ninja. Oprócz tego w grze zawitał nowy tryb Blitzball, gdzie zadaniem graczy jest dostarczenie piłki do bramki przeciwnika w określonym czasie. Jeżeli nie uda się tego dokonać i licznik wybije zero, piłka eksploduje.

Wspomniana faza beta-testów rozpoczęła się 18 maja i potrwa do 21 maja. Warto dodać, że nie objęto jej klauzulą poufności, tak więc niedługo może pojawić się sporo ciekawych materiałów o grze od studia Boss Key Productions.

The Cleansing - alfa-testy już trwają!

Twórcy The Cleansing, studio Grindstone Interactive, ogłosili w zeszłym tygodniu, że gra została wprowadzona do wersji zamkniętej alfy. Obecnie gracze mogą testować tylko niestandardowe mecze bez AI. Producenci jednak obiecują szybkie dodanie nowych elementów rozgrywki.

Sama gra to strategia czasu rzeczywistego, oparta na systemie multiplayer, dziejąca się w czasach postapokaliptycznych. Gracze tworzą drużyny złożone z 5 członków i ruszają w bój z innymi grupami. Podczas każdej rozgrywki użytkownicy muszą budować bazy, gromadzić surowce i ulepszać swoich wojaków.

Z racji, że gra cieszy się sporym zainteresowaniem wśród graczy, deweloper zdecydował się wypuścić tytuł na swojej platformie w ramach usługi Steam Greenlight.

Steam Hammer zawitał na platformie Valve

Steam Hammer, steampunkowy multiplayerowy sandbox od studia SF Team, pojawił się wreszcie na platformie Steam w usłudze Early Access. Po długim oczekiwaniu gracze mogą wsiąknąć w świat maszyn powietrznych, przemysłu oraz rolnictwa. Gra bardzo szybko została porównana do Life Is Feudal pod względem samej idei rozgrywki, ale w steampunkowej otoczce.

Twórcy gry oczekują, że Steam Hammer opuści strefę wczesnego dostępu jeszcze w tym roku. Równocześnie podkreślają, że gra jest „bliska ukończenia”. Obecnie trwa dopieszczanie ostatnich elementów rozgrywki i zbieranie opinii od użytkowników.

Steam Hammer możecie nabyć na platformie Steam za 27,99 euro (117 złotych).