Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2020, 20:00

autor: AlexB

COVID w Asassin's Creed: Valhalla - interesujący easter egg

Okazuje się, że scenarzyści Assassin's Creed: Valhalla postanowili nawiązać do pewnego dość istotnego problemu nękającego ludzkość w mijającym roku. Zrobili to w formie easter egga ukrytego w mailach dostępnych do przeczytania w ramach wątku współczesnego tytułu.

Uwaga na drobne spoilery

Pandemia koronawirusa to zdecydowanie jeden z najistotniejszych tematów odchodzącego powoli do historii roku 2020. Nic zatem dziwnego, że coraz śmielej przenika ona do popkultury, w tym gier komputerowych. Jedną z firm, które zdecydowały się nawiązać do tego ogólnoświatowego problemu, jest Ubisoft, a konkretnie scenarzyści Assassin's Creed: Valhalla. W jaki sposób? Śpieszymy z tłumaczeniem.

Osoby, które w swoim życiu miały choć najmniejszy kontakt z serią Assassin's Creed, zapewne doskonale zdają sobie sprawę z tego, że występuje w niej wątek współczesny. Począwszy od Origins, jego główną bohaterką jest Layla Hassan, która podróżuje po świecie z przenośnym Animusem w celu wydobywania cennych informacji z DNA zmarłych osób. Niegdyś pracowała ona dla Abstergo (czyli Templariuszy), lecz obecnie stoi po stronie Asasynów. W Valhalli znajduje się ona w Anglii. Działania kobiety zaczęły jednak wzbudzać pewien niepokój w jej rodzinie. Widać to w wymianie maili między nią a jej bratem, Ramim. W pierwszej wiadomości Layla wyraźnie stara się uniknąć wyznania krewniakowi całej prawdy, co wprowadza go w konsternację. I w tym momencie dochodzimy do nawiązania do koronawirusa. Otóż mężczyzna zadaje swojej siostrze pytanie, czy cała ta szarada to przypadkiem nie przez to, że jest chora na COVID. Ona odpowiada, że nie, lecz znajduje się w izolacji. Całość możecie przeczytać poniżej.

Jest to nawiązanie bardzo drobne, lecz stanowi kolejny dowód na to, że scenarzyści cyklu Assassin's Creed mimo wszystko starają się w miarę możliwości ugruntować w naszej rzeczywistości opowiadaną historię. Kto wie? Być może w kolejnych odsłonach cyklu Assassin's Creed po raz kolejny zdecydują się na wykorzystanie tematu koronawirusa, by na przykład skonstruować wokół niego jakąś teorię spiskową.

Przypominamy, że Assassin's Creed: Valhalla zadebiutuje na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S 10 listopada. Tytuł będzie dostępny również na PlayStation 5 w dniu premiery konsoli (w przypadku Polski to 19 listopada). Na wszystkich tych platformach zagramy w niego w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

  1. Oficjalna strona gry Assassin’s Creed: Valhalla
  2. Grałem w AC Valhalla – Assassin's Creed podąża drogą Kratosa, z Grecji na daleką północ