Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release 11 bit studios S.A. Press Release 14 stycznia 2020, 18:03

Cosplay z Frostpunka i wideo z dodatku The Last Autumn

W The Last Autumn gracze będą mieli okazję wybudować największy cud techniki - ikoniczny generator z Frostpunka, który ma uchronić ludzkość przed zamarznięciem na śmierć.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Zdjęcia oraz 12-minutowe wideo z komentarzem Lead Designera Jakuba Stokalskiego to przedsmak rozszerzenia Frostpunk: The Last Autumn. Dodatek, dostępny na PC od 21 stycznia, to prequel opowiadający historię rozgrywającą się przed nadejściem apokaliptycznej zimy. The Last Autumn to największe do tej pory rozszerzenie dla hitowego city-buildera. By uczcić tę premierę, 11 bit studios podjęło współpracę z profesjonalną cosplayerką Moosefix w celu odtworzenia jednej z postaci z uniwersum Frostpunka - Effie MacLachlan.

Effie MacLachlan, absolwentka cenionego Uniwersytetu w Cambridge, po raz pierwszy pojawiła się w zwiastunie The Last Autumn. Chcą dowieść swej wartości w zdominowanym przez mężczyzn świecie, dołączyła do Imperialnej Kompanii Poszukiwawczej. Effie jest jednym z wielu inżynierów, który niedawno zostali wysłani do nieznanej lokacji, by pracować na ściśle tajnym projektem i jest kontrolowana przez jedynego słusznego władcę społeczności we Frostpunku - gracza.

Moosefix znana jest w społeczności graczy - jest oficjalną modelką postaci Brigitte z Overwatch. Ponadto jest fanką Frostpunka, dlatego 11 bit studios uznało, iż to idealna osoba do stworzenia pierwszego oficjalnego cosplayu z uniwersum.

Cosplay z Frostpunka i wideo z dodatku The Last Autumn - ilustracja #1

“Spędziłam setki godzin grając we Frostpunka. Apokaliptyczny, angielski setting, powstały w wyniku załamania klimatu, sprawia, że czuję się tu jak w domu. Dlatego fakt, że mogłam ożywić jedną z postaci z gry i pracować z 11 bit studios, to dla mnie ogromny przywilej. Wprost nie mogę doczekać się premiery The Last Autumn” - mówi Moosefix. Autorką sesji fotograficznej, która odbyłą się u wybrzeża Wielkiej Brytanii, w miejscu idealnie oddającym to przedstawione w zwiastunie, jest Tascha Dearing.

W The Last Autumn gracze będą mieli okazję wybudować największy cud techniki - ikoniczny generator z Frostpunka, który ma uchronić ludzkość przed zamarznięciem na śmierć. Frostpunk Season Pass, dostępny póki co na PC, daje dostęp do wszystkich trzech dodatków: The Rifts, The Last Autumn i nieogłoszone jeszcze rozszerzenie o kodowej nazwie “Project TVADGYCGJR”. Wszystkie dodatki można też kupić oddzielnie. Dodatki dostępne będą na konsolach w późniejszym terminie.