Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2020, 10:50

autor: AlexB

Coś się warzy - Larian publikuje nowy teaser Baldur's Gate 3

W sieci pojawił się nowy, bardzo krótki teaser Baldur's Gate III, czyli przygotowywanej przez studio Larian kolejnej odsłony popularnego cyklu RPG-ów. Ogłasza on, że więcej szczegółów poznamy 27 lutego.

Pół roku temu, tuż przed imprezą E3 2019, dowiedzieliśmy się, że znane z popularnego cyklu Divinity studio Larian przygotowuje trzecią odsłonę kultowego Baldur's Gate'a. Jak na razie głównym źródłem informacji na temat tej produkcji jest wywiad, którego redakcji serwisu Fextralife udzielili Swen Vincke (założyciel Larian Studios) oraz Mike Mearlsem (dyrektor kreatywny Dungeons & Dragons w Wizards of the Coast). To się jednak wkrótce zmieni. Coś się bowiem warzy. Tak mówi nam krótki teaser Baldur's Gate'a III, który pojawił się w sieci.

30-sekundową zajawkę otwiera wypowiedź Volo, czyli Volothampa Geddarma, autora map i przewodników po Faerunie, którego mogliśmy spotkać w Baldur's Gate oraz Baldur's Gate II: Tronie Bhaala. Zaprasza on graczy do powrotu do Wrót Baldura. Następnie widzimy kilka dynamicznych ujęć z procesu produkcyjnego – sesji motion capture, modelowania, nagrywania muzyki oraz robienia zdjęć w terenie. Całość zamyka data 27 lutego 2020 roku. Wówczas w Bostonie startuje impreza PAX West, na której zapewne ekipa ze studia Larian zdradzi kilka nowych szczegółów na temat swojego najnowszego dzieła. Niewykluczone, że w sieci udostępniony zostanie również jakiś dziennik deweloperski.

Wkrótce powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat Baldur’s Gate’a III. - Coś się warzy - Larian publikuje nowy teaser Baldur's Gate 3 - wiadomość - 2020-01-17
Wkrótce powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat Baldur’s Gate’a III.

Baldur's Gate III zmierza na PC (Steam oraz GOG) i Google Stadia. Niestety, jak na razie nie wiemy, kiedy tytuł zadebiutuje na rynku. Możliwe, że przybliżoną datę premiery poznamy w przyszłym miesiącu wraz z nowymi szczegółami. Jak na razie miłośnicy kultowego cyklu RPG-ów stworzonego przez studio BioWare oraz papierowego systemu Dungeons & Dragons muszą zadowolić się przygodą Descent into Avernus, która pojawiła się kilka miesięcy temu. Stanowi ona preludium do trzeciej odsłony serii i w jej ramach śmiałkowie muszą uchronić Wrota Baldura przed arcydiablicą Zariel.

Ponadto warto przypomnieć, że w produkcji znajduje się obecnie mnóstwo gier wideo wykorzystujących popularną na całym świecie markę Dungeons & Dragons. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Baldur’s Gate III
  2. Oficjalna strona internetowa ekipy Larian Studios
  3. Oficjalna strona internetowa firmy Wizards of the Coast
  4. Baldur’s Gate 3 naszych marzeń – czego oczekujemy od powrotu legendy RPG?