Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2021, 12:21

autor: Gacek

Twórca God of War krytykuje ceny PS5 i rzuca światło na problem

Cory Barlog, reżyser odpowiedzialny za najnowsze odsłony serii God of War, wyraził na Twitterze opinię, że ceny PS5 są za wysokie i powinny różnić się w zależności od regionu.

Cory Barlog to twórca znany graczom przede wszystkim z pracy nad serią God of War. Jest on obecnie jednym z najbardziej popularnych deweloperów gier – na Twitterze obserwuje go ponad 300 tys. osób. 14 lipca zamieścił na swoim koncie całkiem ciekawą opinię. Jego zdaniem, ceny konsoli PlayStation 5 powinny różnić się w zależności od regionu.

Barlog na początku stwierdził, że „gry są dla wszystkich. A przynajmniej tak jest na świecie, w którym chciałby żyć”. Na to odpowiedział mu użytkownik Phiter, który zaznaczył, że na razie jest z tym ciężko, bo PS5 w Brazylii kosztuje tyle, co 5 tamtejszych miesięcznych pensji minimalnych. Barlog odpisał, że rzeczywiście to nie jest w porządku i przyznał rację swojemu rozmówcy. Wtedy też zwrócił uwagę na bezsens tego, ile kosztują konsole Sony i że ich cena jest nieodpowiednia do regionu.

Co myślicie o wypowiedzi Barloga? Aktualna cena PS5 w Polsce to około 3000 zł. Czy to odpowiednia suma za sprzęt do grania? A może w tej cenie to się nie opłaca i lepiej dołożyć do dobrego komputera, który posłuży nam również do wielu innych zadań?