Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2012, 11:15

autor: Sarge

Coraz więcej plotek na temat gry Star Wars: Battlefront III

W sieci pojawia się coraz więcej informacji sugerujących, że studio Spark Unlimited pracuje nad grą Star Wars: Battlefront III. Deweloper tworzy bowiem „kontynuację dobrze znanej marki science fiction”.

Coraz więcej wskazuje na to, że studio Spark Unlimited pracuje nad grą Star Wars: Battlefront III. Miałaby to być kolejna część serii strzelanin, której ostatnia odsłona ukazała się w 2005 roku.

Na oficjalnej stronie amerykańskiego dewelopera znajduje się ogłoszenie dla kandydatów na projektanta, który miałby pracować nad „kontynuacją trzecioosobowej, przygodowej gry akcji”, reprezentującą „ważną markę science fiction”. Nie da się ukryć, że uniwersum Gwiezdnych Wojen idealnie pasowałoby do tego opisu.

Kolejną wskazówkę w swoim życiorysie umieścił John Lawrie, który jako starszy inżynier oprogramowania miał pracować ze studiem Spark Unlimited nad niezapowiedzianą, trzecioosobową produkcją, w której walczy się mieczem. W dopisku pojawiła się adnotacja, że chodzi o dobrze znaną markę, a tajemniczy projekt miałby się ukazać na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Coraz więcej plotek na temat gry Star Wars: Battlefront III - ilustracja #1

Na profilu jeszcze innego twórcy czytamy, że przez trzy lata zajmował się tworzeniem wysokobudżetowej strzelaniny na silniku Unreal Engine 3, w której akcję obserwowalibyśmy z perspektywy trzeciej osoby. Podobieństwo do wyżej wymienionych wpisów od razu rzuca się w oczy – zwłaszcza, że wspomniany John Lawrie również umieścił wzmiankę o technologii Unreal Engine 3.

Studio Spark Unlimited trzy dni temu za pośrednictwem Twittera po raz kolejny potwierdziło, że pracuje nad „kontynuacją dobrze znanej marki science fiction”. Z kolei starszy inżynier w zespole napisał na swoim profilu LinkedIn, że w tej chwili bierze udział w tworzeniu nowego, niezapowiedzianego projektu z premierą w tym roku.

Oczywiście nadal są to tylko przypuszczenia i nie możemy tych doniesień przyjmować za pewnik. Łącząc wszystkie źródła ze sobą nie sposób oprzeć się jednak wrażeniu, że naprawdę chodzi o Star Wars: Battlefront III. Plotki na temat tej produkcji w ostatnich latach krążyły w sieci stosunkowo często, więc chcielibyśmy doczekać się w końcu jakiegoś oficjalnego potwierdzenia.