Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2023, 11:46

autor: Adrian Werner

Sukces Polaków na Steam, Contraband Police udanym rozwinięciem Papers, Please

Polska gra Contraband Police okazała się sporym sukcesem na Steamie. Produkcja zbiera bardzo dobre noty od graczy i osiąga solidne wyniki aktywności.

Źródło fot. PlayWay
i

Wczoraj na Steamie zadebiutowała gra Contraband Police, czyli symulator autorstwa polskiego studia Crazy Rocks, który pozwala na wcielenie się w członka straży granicznej fikcyjnego komunistycznego państwa w latach 80. ubiegłego wieku. Teraz, dzień po wydaniu produkcji, można stwierdzić, że debiut ten okazał się sporym sukcesem.

Contraband Police z ciepłym przyjęciem

Contraband Police zostało przyjęte ciepło – na Steamie 95% recenzji użytkowników chwali polską grę, co kategoryzowane jest jako „bardzo pozytywny” odbiór gry.

  1. W chwili pisania tej wiadomości Contraband Police zajmuje dziesiąte miejsce na liście globalnych bestsellerów Steam oraz drugie w Polsce.
  2. Produkcja cieszy się również sporą popularnością. Rekord aktywności dnia premiery wyniósł 6498 osób bawiących się równocześnie na Steamie, co jest imponującym wynikiem jak na tak niszową grę.
  3. Gracze chwalą przede wszystkim rozgrywkę. Podoba im się, że autorzy nie skopiowali jedynie rozwiązań z Papers, Please, a zamiast tego wzbogacili znaną formułę o nowe elementy, w tym sekcje strzelankowe i pościgowe.
  4. Krytyka dotyczy głównie drobnych błędów technicznych i braku możliwości zabawy w trybie sandboksowym po zakończeniu wątku fabularnego. Niektórzy narzekają także na brak wsparcia dla padów oraz zbyt częste sekwencje zasadzek.

Pozytywne recenzje graczy

Poniżej przytaczamy kilka recenzji ze Steam, które oddają sentyment graczy.

Piękne rozwinięcie Papers, Please. Myślałoby się, że to tylko kontrola dokumentów i pojazdów, ale nie, są misje poboczne i walka oraz całkiem przyjemna fabuła. Bardzo mi się spodobało

Super gra – to nie tylko sprawdzanie dokumentów, ale jest również dużo innej rozrywki. Polecam!

Przyjemna rozgrywka, denerwują zasadzki których jest według mnie za dużo. Jak poprawią ilość zasadzek to gra będzie na pewno o wiele przyjemniejsza

Gra się rewelacyjne, ale brak obsługi pada, to relikt komunizmu, towarzysze!

Jak widać, polska produkcja przypadła graczom do gustu. Jeśli rozważacie zakup, to warto wcześniej sprawdzić dostępną na Steamie wersję demonstracyjną.

Na koniec należy wspomnieć, że na Steamie trwa obecnie promocja, pozwalająca nabyć Contraband Police za 80,95 zł. Jest to cena o 12% niższa od standardowej – 23 marca zostanie ona podwyższona do 91,99 zł.

  1. Contraband Police na Steamie