Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2024, 21:39

Miliony graczy zgarnęły za darmo Content Warning na Steamie. Twórcy są mocno zaskoczeni, padł nawet nowy rekord aktywności

Content Warning mogło być primaaprilisowym żartem, ale promocja na odebranie gry za darmo okazała się prawdziwa.

Źródło fot. Landfall Publishing.
i

AKTUALIZACJA:

Twórcy gry Content Warning pochwalili się, że w ramach opisywanego rozdawnictwa odebrało ją ponad 6,2 milionów użytkowników Steama. Przełożyło się to na rekord aktywności na platformie firmy Valve – dziś ok. godz. 14:00 przy produkcji studia Landfall Games bawiło się jednocześnie 204 439 osób.

Oryginalna wiadomość

Bywają i takie żarty: do godziny 18:00 czasu polskiego możecie pobrać za darmo kooperacyjną strzelankę Content Warning w stylu Lethal Company.

 1. Gra Content Warning na Steamie

Choć tytuł gry (dosł. „Ostrzeżenie przed zawartością”) może sugerować, że jest to tylko primaaprilisowy żart, Content Warning zyskał zadziwiająco sporą popularność (via SteamDB). Oczywiście to po części efekt darmowego udostępnienia tej produkcji na premierę, aczkolwiek „przytłaczająco pozytywne” opinie na Steamie zdają się świadczyć, że to nie jedyny powód.

Podstawowe założenia rozgrywki są bardzo podobne do tych z Lethal Company. 2-4 graczy udaje się do niebezpiecznych lokacji, pełnych rozmaitej i bardzo namacalnej grozy (oraz animowanej przez zabawny system fizyki). Te odwiedzamy przez 3 dni czasu gry.

Jednakże w Content Warning nie pracujemy dla bezlitosnej spółki – przynajmniej nie dosłownie. Zamiast tego zadaniem graczy jest, zgodnie z tytułem, tworzenie wrażliwej zawartości – czyli nagrywanie strasznych zjawisk, które następnie wrzucamy na fikcyjną stronę SpookTube.

Cel jest prosty: podbić Internet swoimi materiałami i zyskać sławę oraz pieniądze z reklam. Zdobyte fundusze wydajemy na ulepszenie ekwipunku, co pozwoli na nagrywanie jeszcze straszniejszych materiałów.

Już po tym opisie można zgadnąć, że Content Warning bardziej stawia na humor niż Lethal Company. Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości: jedną z atrakcji gry wydanej przez Landfall Publishing jest personalizacja „twarzy” postaci w systemie ASCII. Czyli, mówiąc krótko, za pomocą emotikonów.

Content Warning – minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 2. Procesor: Intel Core (2,5 GHz)
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD R9 380
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Miejsce na dysku: 4 GB
 6. Inne: DirectX 11

Content Warning – zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 2. Procesor: Intel Core (3,5 GHz) / AMD Ryzen 5
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 / AMD RX 370
 4. Pamięć RAM: 16 GB
 5. Miejsce na dysku: 6 GB
 6. Inne: DirectX 11

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej