Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2009, 10:14

Colin McRae: DiRT 2 na PC debiutuje na polskim rynku

Firma Codemasters Software poinformowała o europejskiej, a zarazem polskiej premierze gry rajdowej Colin McRae: DiRT 2 w wersji przeznaczonej na komputery osobiste.

Firma Codemasters Software poinformowała o europejskiej premierze gry rajdowej Colin McRae: DiRT 2 w wersji przeznaczonej na komputery osobiste (amerykańska odbyła się w ten wtorek). Najnowsza odsłona popularnego cyklu zadebiutowała również na polskim rynku. Sugerowana cena produkcji ustalona została na poziomie 139,99 złotych, choć dotarcie do ciekawszych ofert nie nastręcza zbyt wielkich trudności.

Colin McRae: DiRT 2 na PC debiutuje na polskim rynku - ilustracja #1

Pecetowa edycja DiRT 2 została odpowiednio wzbogacona względem wydanych we wrześniu tego roku odsłon na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Zmiany dotyczą przede wszystkim oprawy graficznej, która korzysta z dobrodziejstw DirectX 11. Gra oferuje wsparcie dla wyższych rozdzielczości, może się także pochwalić ostrzejszymi teksturami. Więcej informacji na ten temat dostarczy Wam specjalny test wydajności gry przygotowany przez focusa.

Jednocześnie z recenzji g40sta wynika, że twórcom udało się bardzo dobrze zoptymalizować silnik EGO, na bazie którego zaprojektowali DiRT-a 2. Dzięki temu gra działa bardzo płynnie – zdecydowanie lepiej niż część pierwsza. Usprawniona oprawa graficzna wpłynęła tylko częściowo na wzrost wymagań sprzętowych. Nowe komputery powinny poradzić sobie z jej wyświetlaniem „śpiewająco”.

Pod pozostałymi względami mamy do czynienia z produkcją niemal dokładnie taką samą, co w przypadku edycji konsolowych. DiRT 2 jest zatem świetną propozycją dla wszystkich fanów gier rajdowych – w szczególności miłośników zręcznościowych propozycji, choć coś dla siebie znajdą tu również osoby preferujące symulację.

DiRT 2 na Xboksa 360 i PlayStation 3 przypadł do gustu zarówno krytykom, jak i graczom. Ci pierwsi wystawiali produkcji Codemasters bardzo wysokie oceny – aktualnie średnia z not kształtuje się na poziomie 87% (za serwisem Metacritic.com). Z kolei posiadacze obu wymienionych platform do tej pory zakupili według nieoficjalnych doniesień VGChartz.com około 800 tysięcy egzemplarzy gry (pierwsza odsłona cieszyła się popularnością na poziomie miliona egzemplarzy). Przypominamy ponadto, że DiRT 2 ukazał się również na Wii, Nintendo DS oraz PSP, lecz tych konsol akurat nie udało mu się zawojować.