Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2022, 22:05

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

CoD Warzone 2 ma być recyklingiem map ze starszych odsłon (przeciek)

Według Toma Hendersona mapa w Call of Duty: Warzone 2 składać będzie się głównie z miejscówek z poprzednich odsłon serii. W grze przyjdzie nam przejmować Twierdze w celu zdobycia lepszego ekwipunku.

Youtuber o pseudonimie NerosCinema wypuścił wczoraj wideo, w którym omawia, jak rzekomo ma prezentować się rozgrywka w nadchodzącym Call of Duty: Warzone 2. Ten darmowy tytuł ma zadebiutować w bieżącym roku na PC-tach oraz konsolach Xbox Series X/S i PS5. Tom Henderson – znany informator – w swoim dzisiejszym artykule (zamieszczonym w serwisie eXputer.com) skupił się na analizie materiałów wspomnianego youtubera, według którego Warzone 2 ma pod wieloma względami przypominać tryb Blackout z Call of Duty: Black Ops IIII, np. dzięki podobnemu systemowi zarządzania ekwipunkiem.

Mapy Warzone 2

Henderson, powołując się na swoje anonimowe źródła, twierdzi, że na olbrzymiej mapie Warzone 2 przyjdzie nam odwiedzić miejscówki, w których walczyliśmy w trybach multiplayer poprzednich odsłon serii (podobnie, jak ma to miejsce w oryginalnym Call of Duty: Warzone). Poniżej podaję przykłady wspomniane przez informatora.

Highrise

Arena z Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009). Według Hendersona lokacja ta znajduje się w „prawej górnej części” mapy Warzone 2 i została przechrzczona w owym tytule na „Nowoczesne miasto” (ang. Modern City).

CoD Warzone 2 ma być recyklingiem map ze starszych odsłon (przeciek) - ilustracja #1
Highrise. Źródło: callofduty.fandom.com.

Quarry

Arena z Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009). Według Hendersona lokacja ta znajduje się w „lewej górnej części” mapy Warzone 2.

CoD Warzone 2 ma być recyklingiem map ze starszych odsłon (przeciek) - ilustracja #2
Quarry. Źródło: callofduty.fandom.com.

Terminal

Arena z Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009). Według Hendersona lokacja ta znajduje się w „prawej dolnej części” mapy Warzone 2 i została przechrzczona w owym tytule na „Lotnisko”.

CoD Warzone 2 ma być recyklingiem map ze starszych odsłon (przeciek) - ilustracja #3
Terminal. Źródło: www.callofduty.com.

Afgan

Arena z Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009). Według Hendersona lokacja ta znajduje się w „lewej centralnej części” mapy Warzone 2 i została przechrzczona w owym tytule na „Jaskinie”.

CoD Warzone 2 ma być recyklingiem map ze starszych odsłon (przeciek) - ilustracja #4
Afgan. Źródło: www.callofduty.com.

Co z pozostałymi miejscówkami?

Henderson zapowiada, że mapa Warzone 2 może składać się jeszcze z wielu innych miejscówek z poprzednich części CoD, choć głównie MW2 z 2009 roku. W swoim artykule teoretyzuje choćby o Faveli.

Twierdze

Po mapie mają być porozrzucane twierdze (ang. Strongholds), np. we wspomnianej miejscówce Terminal. Ma być ich łącznie około 30.

  1. Każda z nich chroniona jest przez boty i oferuje specjalne wyzwania.
  2. Dopiero po ich wypełnieniu otrzymamy dostęp do czegoś na kształt zrzutu wyposażenia z oryginalnego Call of Duty: Warzone.
  3. Po zajęciu twierdzy żaden inny gracz nie będzie miał do niej dostępu.
  4. Im jest ona trudniejsza do zdobycia, tym większa nagroda się w niej kryje.
  5. Lokacje będą ze sobą połączone linią kolejową, więc nie będziemy skazani na sprint od twierdzy do twierdzy.

Mapa DMZ z nowego MW2

Według Hendersona mapa z Warzone 2 może być współdzielona z domniemanym trybem DMZ z zaplanowanego na ten rok Call of Duty: Modern Warfare 2. Jest on rzekomo jednym z wielu wariantów zabawy wieloosobowej, które uświadczymy w MW2, inspirowanym rozgrywką z Escape from Tarkov.

Choć według Hendersona topografia mapy będzie taka sama, rozgrywka w DMZ ma znacząco różnić się do tego, co zaoferuje Warzone 2.

  1. CoD Modern Warfare 2 i Warzone 2 zapowiedziane; premiera w 2022 roku
  2. Call of Duty Warzone - poradnik do gry
  3. Call of Duty: Warzone – strona oficjalna