Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2022, 08:14

Old World - gra projektanta Civilization 4 debiutuje dziś na Steamie

Dzisiaj na Steamie zadebiutuje Old World, czyli strategia, której głównym projektantem jest znany z Sid Meier's Civilization IV Soren Johnson.

Aktualizacja:

Zgodnie z obietnicą, Old World zadebiutowało na Steamie i w serwisie GOG.com. Gra kosztuje 134,99 zł i jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery. Oferta pozostanie ważna do 25 maja, kiedy to koszt zakupu podskoczy do 149,99 zł.

Cena dodatku Heroes of the Aegean wynosi 39,99 zł. Osoby, które kupią Old World przez pierwsze dwa tygodnie od premiery gry, otrzymają to rozszerzenie za darmo.

Lada moment gra Old World, czyli strategia studia Mohawk Games, przestanie być exclusive’em serwisu Epic Games Store.

  1. Old World zadebiutuje dzisiaj na Steamie. Równolegle gra stanie się dostępna w serwisie GOG.com.
  2. Gra zostanie odblokowana na tych platformach o godzinie 9:00 czasu polskiego.
  3. Dzisiaj ukaże się również pierwszy dodatek zatytułowany Old World: Heroes of the Aegean. DLC dostępne będzie na Steamie, w GOG.com oraz Epic Games Store.
  4. Każdy posiadacz podstawowej wersji gry będzie mógł otrzymać Heroes of the Aegean za darmo przez pierwsze dwa tygodnie od premiery. Potem dodatek stanie się płatny.

Przypomnijmy, że do tej pory gra była exclusive’em Epic Games Store. Ukazała się tam we wczesnym dostępie w maju 2020 roku, a 1 lipca 2021 r. odbyła się premiera wersji 1.0.

Produkcję opracowano jako rywala serii Ciwilizacja. Zazwyczaj taki cel uznalibyśmy za porywanie się z motyką na słońce, ale w tym wypadku zespół deweloperski miał kompetencje do podjęcia się wyzwania. Głównym projektantem Old World jest bowiem Soren Johnson, który wcześniej pełnił tę samą funkcję przy Sid Meier’s Civilization IV.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu Metacritic Old World może pochwalić się średnią ocen na poziomie 80%.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Old World na Steamie
  3. Old World w serwisie GOG.com