Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 stycznia 2021, 13:25

autor: AlexB

Cobra Kai 4. sezon - scenariusze większości epizodów gotowe; możliwe spin-offy

W rozmowie z serwisem TV Line Josh Heald, jeden z showrunnerów Cobra Kai, zdradził, że większość odcinków czwartego sezonu serialu jest już napisana. Ponadto inny twórca produkcji, Hayden Schlossberg, przyznał, że ekipa nie wyklucza stworzenia jej spin-offów.

W SKRÓCIE
  1. Według Josha Healda, jednego z shworunnerów serialu Cobra Kai, czwarty sezon jest już w pełni rozplanowany, a scenariusze większości nowych epizodów napisane.
  2. Inny z twórców serialu, Hayden Schlossberg, zdradził, że ekipa myśli o stworzeniu spin-offów.

Trzeci sezon serialu Cobra Kai odniósł spory sukces zarówno wśród krytyków, jak i samych widzów. Fani kontynuacji klasycznego filmowego cyklu Karate Kid z pewnością nie mogą się już doczekać kolejnych odcinków, które zostały zapowiedziane jeszcze w październiku ubiegłego roku. Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie będą miały swoją premierę. Wiemy za to, że prace nad nimi idą w bardzo dobrym tempie. Tak przynajmniej zdradził w rozmowie udzielonej dziennikarzowi serwisu TV Line Josh Heald, jeden z showrunnerów serialu. Poinformował on, że cały czwarty sezon Cobra Kai jest już rozplanowany, a scenariusze większości odcinków napisane.

Wywiadu serwisowi TV Line udzielił także Hayden Schlossberg, inny z twórców serialu. Według jego słów, on i jego współpracownicy mają już wymyślone zakończenie Cobra Kai. Finał serialu niekoniecznie jednak będzie oznaczał definitywne pożegnanie z bohaterami. Ekipa rozważa bowiem stworzenie spin-offów. Cytując wypowiedź Schlossberga:

Mamy nadzieję, że naprawdę uda nam się rozszerzyć uniwersum Karate Kid i ożywić społeczność fanów (…). Mamy już zakończenie Cobra Kai, ale zawsze porównujemy ten serial do innego naszego ulubionego programu, czyli Breaking Bad, i tego, w jaki sposób udało się utrzymać opowiadaną przez niego historię przy życiu dzięki Zadzwoń do Saula oraz El Camino.

(…)

Jeśli spojrzycie na nasze kariery, to mamy na koncie sequele. Zakochujemy się w naszych bohaterach. Każdy rodzaj spin-offu oraz większego zgłębienia historii przechodzi nam przez myśl. Musimy jednak do tego właściwie podejść i utrzymać ewentualną przyszłą produkcję na tym samym poziomie co Cobra Kai, jeśli chodzi o jakość. Nasze umysły zawsze są przy Karate Kid, więc możliwość stworzenia czegoś więcej zdecydowanie istnieje.

Cobra Kai 4. sezon - scenariusze większości epizodów gotowe; możliwe spin-offy - ilustracja #1
O czym mogłyby opowiadać spin-offy Cobra Kai?

Temat spin-offów Cobra Kai i cyklu Karate Kid pojawił się już wcześniej. W sierpniu ubiegłego roku w wywiadzie dla Slashfilm Jon Hurwitz, trzeci z showrunnerów serialu, stwierdził, że istnieje co najmniej pięć pomysłów na produkcje rozgrywające się w uniwersum marki powstałej w latach 80. ubiegłego wieku, z których część jest dość nietypowa. Schlossberg nieco pociągnął ten temat w rozmowie dla TV Line.

[W trzecim sezonie Cobra Kai] spędziliśmy nieco czasu na przedstawieniu przeszłości Kreese'a, ale moglibyśmy wyjąć coś więcej z jego historii. Mamy tyle rzeczy do opowiedzenia w tych półgodzinnych odcinkach, że nie starcza nam metrażu. Po prostu doskonale się bawimy w tej piaskownicy zwanej Karate Kid i mamy nadzieję, że tak będzie dalej.

Plany zatem są, lecz czy doczekają się one realizacji? Rzecz jasna mnóstwo będzie zależało od odbioru kolejnych sezonów Cobry Kai. W oczekiwaniu na nie zawsze można po raz kolejny (bądź też po raz pierwszy) obejrzeć odcinki opublikowane do tej pory. Wszystkie są dostępne na platformie Netflix.

  1. Cobra Kai na platformie Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.