Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2019, 14:00

autor: Serek

Co dalej z Bungie? Plany twórców Destiny po rozstaniu z Activision

Jakiś czas temu branżą wstrząsnęła informacja o tym, że Bungie rozstaje się z Activision. Deweloperowi udało się odzyskać prawa do marki Destiny. Pytanie brzmiało: jakie plany ma studio? Cóż, teraz już znamy odpowiedź.

Bungie wciąż intensywnie pracuje nad rozwojem marki Destiny. - Co dalej z Bungie? Plany twórców Destiny po rozstaniu z Activision - wiadomość - 2019-01-20
Bungie wciąż intensywnie pracuje nad rozwojem marki Destiny.

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy Was, że Bungie rozstało się z Activision. Po trwającej osiem lat współpracy oraz odzyskaniu praw do marki Destiny, deweloperzy znaleźli nowego inwestora. Jest nim chińska firma NetEase. Wielu fanów zastanawiało się, jakie będą dalsze kroki Bungie i co stanie się z ich ulubioną grą. Na szczęście, nie trzeba było długo czekać na oficjalne stanowisko firmy. W opublikowanym na oficjalnej stronie producenta komunikacie, Luke Smith (szef marki Destiny) wypowiedział się na temat planów studia względem serii.

Deweloper rozpoczął wpis od podziękowań dla Activision oraz innych partnerów, takich jak High Moon Studios czy Vicarious Visions. Następnie przeszedł do planów krótkoterminowych. Bungie ma zamiar, zgodnie z obietnicami złożonymi graczom, rozwijać zawartość rocznej przepustki. Twórcy chcą znaleźć idealne proporcje pomiędzy treściami dla nowych graczy oraz możliwościami rozwoju dla doświadczonych użytkowników.

Jeżeli baliście się, że Bungie zamierza porzucić Destiny na rzecz innego projektu, możecie spać spokojnie. Luke Smith wyraźnie dał do zrozumienia, że seria Destiny wciąż pozostaje dla studia priorytetowa:

Patrząc długoterminowo, Bungie jest zaangażowane i przywiązane do Destiny. My stworzyliśmy ten świat i jego przyszłość leży w naszych rękach. Ogromna większość zespołu cały czas pracuje nad nowymi doświadczeniami, wrogami oraz sposobami na rozgrywkę. Nie przestaniemy tego robić.

Luke Smith dodaje, że w zespole zastanawiali się, jak to jest być prawdziwie niezależnym, a co za tym idzie, jakie może to przynieść skutki dla serii Destiny. Zapewnił, że patrząc w przyszłość i widząc mnogość możliwości, prognozuje świetlaną przyszłość dla cyklu. Ciekawe może być natomiast coś innego. Deweloper podkreślił, że nad Destiny pracuje „ogromna większość zespołu”. Co w takim razie robi ta „mniejszość”? Czyżby pracowała nad projektem dla NetEase, na który studio dostało 100 mln dolarów? Odpowiedzi poznamy pewnie w niedalekiej przyszłości.

Ostatnią dużą zawartością do serii Destiny był dodatek Porzuceni, wydany 4 września 2018 roku. Rozszerzenie trafiło na wszystkie platformy docelowe podstawowej wersji gry, czyli PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Destiny 2
  2. Oficjalna strona internetowa Bungie
  3. Kompendium wiedzy o Destiny 2