Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2019, 14:25

autor: XxX

Close Combat: The Bloody First – poznaliśmy datę premiery

Seria Close Combat odżywa po latach nieobecności na rynku wraz z pojawieniem się Close Combat: The Bloody First. Fani klasyka na pewno się ucieszą, ponieważ twórcy podali oficjalną datę premiery gry, która nastąpi już niebawem.

Seria Close Combat wraca po latach / źródło: Matrix Games. - Close Combat: The Bloody First – poznaliśmy datę premiery - wiadomość - 2019-09-20
Seria Close Combat wraca po latach / źródło: Matrix Games.

Seria Close Combat wraca po kilku latach nieobecności na rynku gier komputerowych. Matrix Games podało oficjalną datę premiery gry Close Combat: The Bloody First. Tytuł pojawi się w ich oficjalnym sklepie oraz na Steamie już 3 października.

Close Combat: The Bloody First po raz pierwszy w historii całego cyklu wykorzystuje silnik 3D – Unity, co zaowocuje większą szczegółowością otoczenia. Mimo wszystko producent zdecydował się zachować charakterystyczny rzut z góry, co na pewno przypadnie do gustu fanom serii. Produkt można było już ograć w zamkniętej becie, dzięki czemu doczekał się wielu pozytywnych opinii jeszcze przed właściwą premierą.

Mimo nowego silnika twórcy nie zmienili charakterystycznego widoku z góry / źródło: Matrix Games. - Close Combat: The Bloody First – poznaliśmy datę premiery - wiadomość - 2019-09-20
Mimo nowego silnika twórcy nie zmienili charakterystycznego widoku z góry / źródło: Matrix Games.

Fabuła gry traktuje o losach amerykańskiej Pierwszej Dywizji Piechoty. Z żołnierzami jesteśmy od samego początku, czyli od 1942 roku i kierujemy ich losami aż do zakończenia wojny. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, gracze będą musieli zmierzyć się z trzema różnymi środowiskami działań wojennych. Akcja rozgrywa się bowiem w Tunezji, na Sycylii oraz podczas lądowania w Normandii.

W trakcie rozgrywki gracze będą zmuszeni zwracać uwagę na całą masę szczegółów. Jeśli będziemy podejmować zbyt duże ryzyko i żołnierze uznają, że misja nie ma szans na powodzenie, zaczną zachowywać się w sposób chaotyczny lub nawet uciekać. Do naszej dyspozycji zostaną oddane również pojazdy oraz wiele rodzajów broni.