Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2013, 10:51

autor: luckie

Civilization V: Nowy Wspaniały Świat – polityka i ideologia omówione w filmie z polskimi napisami

Nowy film z Civilization V: Nowy Wspaniały Świat skupia się na polityce i ideologii, czyli kolejnych zmianach, jakie przyniesie ze sobą dodatek. Na szczególną uwagę zasługuje system ideologii, który jest nowością dla serii.

Studio Firaxis Games pokazało drugi z kliku planowany filmów, mających przygotować nas na nowości, jakie do Civilization V wkrótce wprowadzi dodatek Nowy Wspaniały Świat. Materiał w zwięzły i ciekawy sposób omawia nowe polityki społeczne – kulturową Estetykę i kierowaną do odkrywców Eksplorację – oraz system ideologii.

Osiągnięcie Epoki Industrialnej lub wybudowanie trzech fabryk pozwoli nam zdecydować o ideologii, jaką zechcemy obrać dla naszej cywilizacji. Do wyboru będziemy mieli Autokrację, Liberalizm i Porządek. Każda z nich pozoli zbudować unikalny Cud Świata, poprawi lub pogorszy stosunki z sąsiadami oraz wesprze odmienne drogi do zwycięstwa. Ponadto ideologie zaoferują trzy poziomy doktryn, zapewniających coraz lepsze premie.

Civilization V: Nowy Wspaniały Świat zagości w naszym kraju 12 lipca 2013 roku. Po więcej informacji na temat nowych cywilizacji (w tym Polski), systemu kultury, dyplomacji i handlu, sięgnijcie do naszej zapowiedzi dodatku:

Nowy Wspaniały Świat to już drugie rozszerzenie do piątej części kultowej serii strategicznych gier turowych Sid Meier’s Civilization. Pierwszy dodatek, zatytułowany Bogowie i Królowie, ukazał się w zeszłym roku. Oferował on przede wszystkim system religii i szpiegostwa. Oddał również do dyspozycji 9 nowych nacji, dodatkowe jednostki i budowle, a także poprawił nieco sztuczną inteligencję.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.