Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2020, 11:10

autor: AlexB

Ciri główną bohaterką Wiedźmina 4, gra będzie prequelem

Według anonimowych informatorów główną bohaterką Wiedźmina 4, którego powstanie niedawno sugerował Adam Kiciński, czyli prezes studia CD Projekt Red, będzie Ciri. Tytuł ma być prequelem trzeciej części cyklu.

W SKRÓCIE
  1. Anonimowe źródła donoszą, że główną bohaterką Wiedźmina 4 będzie Ciri.
  2. Akcja tytułu ma dziać się przed wydarzeniami znanymi z Dzikiego Gonu.
  3. Data premiery tytułu nie jest jak na razie znana.

Trzy tygodnie temu Adam Kiciński ze studia CD Projekt Red dał jasno do zrozumienia, że nowy Wiedźmin może powstać, ale Geralt na pewno nie będzie pełnić w nim roli głównego bohatera. O tym, że taki scenariusz jest możliwy, spekulowało się po prawdzie od długiego czasu i powiedzmy to sobie szczerze - były ku temu solidne podstawy. Jeszcze przed premierą „trójki” deweloperzy mówili głośno, że Dziki Gon jest ostatnią przygodą Białego Wilka i zdanie to podtrzymali po debiucie drugiego dodatku, czyli Krwi i wina. Ewentualne nadzieje dotyczące zmiany tej decyzji prysły jak bańka mydlana właśnie po niedawnej wypowiedzi Kicińskiego, który raz jeszcze przypomniał, że ten rozdział został definitywnie zamknięty.

Ciri główną bohaterką Wiedźmina 4, gra będzie prequelem - ilustracja #1
Ciri ma zagwarantować sukces Wiedźmina 4.

Sympatyczną i mocno pożądaną przez niektórych fanów opcją rozwoju marki byłaby z pewnością możliwość stworzenia wędrownego zabójcy potworów od zera, który nie jest tak mocno określoną postacią, jak Geralt. Trzeba uczciwie przyznać, że taki scenariusz dałby twórcom ogromne pole manewru w kwestii budowy świata i nie wiązałby im rąk w kwestii budowania relacji anonimowego śmiałka z innymi bohaterami niezależnymi. Polskie studio zamierza jednak pójść zupełnie innym kierunku. Receptą na kolejny światowy sukces Wiedźmina ma być obsadzenie w roli głównej Ciri.

Anonimowi informatorzy, którzy poinformowali nas kilka dni temu o planach studia, dali jasno do zrozumienia, że była ona faworytką Redów od samego początku prac nad „czwórką”. Wiedźmin musi mieć bowiem wyrazistego bohatera i przyszywana córka Geralta – ich zdaniem – doskonale się do tego nadaje. Deweloperzy znaleźli nawet sposób na to, jak okiełznać ogromne moce Cirilli, która w Dzikim Gonie była prawdziwą maszyną do zabijania. Akcja nowej gry ma rozgrywać się przed wydarzeniami opowiedzianymi w Wiedźminie 3, a to oznacza, że Wiedźmin 4 stanie się prequelem!

Ciri główną bohaterką Wiedźmina 4, gra będzie prequelem - ilustracja #2
Ciri w Wiedźminie 4 zdobyła sympatię wielu graczy.

Trzeba przyznać, że pomysł ten brzmi dość interesująco. Nowa gra mogłaby nie tylko skupić się mocniej na wydarzeniach opisanych w książkach Andrzeja Sapkowskiego (przypominamy, że niedawno obie strony podpisały nową umowę o współpracy), ale też wypełnić luki w życiorysie pozostawione przez tego pisarza. W kwestii rozgrywki również nie powinniśmy mieć większych powodów do obaw, chociażby ze względu na wspomniane już wcześniej nadzwyczajne moce i umiejętności we władaniu mieczem Ciri, które moglibyśmy rozwijać aż do poziomu znanego z Wiedźmina 3. Ciekawym pomysłem byłoby też doprowadzenie fabuły Wiedźmina 4 do punktu, w którym rozpoczyna się Dziki Gon, włączając w to rozwinięcie relacji z Avallac’hem, ale to są jedynie nasze luźne dywagacje.

Przypominamy, że od premiery Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One minęło pięć lat. Tytuł do dziś cieszy się doskonałą opinią wśród graczy, którzy bez wątpienia z radością przyjmą kolejną odsłonę cyklu RPG-ów na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Niestety, źródła milczą, kiedy dokładnie Wiedźmin 4 miałby ujrzeć światło dzienne. Najprawdopodobniej w grę wchodzą lata 2022 bądź 2023.

  1. Oficjalna strona internetowa studia CD Projekt Red

Ostatnia aktualizacja: 2020-04-01

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon